Tego nie zrobisz w domu - zabiegi, na które warto udać się do salonu kosmetycznego

  • 31.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Tego nie zrobisz w domu - zabiegi, na które warto udać się do salonu kosmetycznego
Zabiegi kosmetyczne czasem wymagają interwencji przez profesjonalistkę. Oddając się pod opiekę kosmetyczki czy innych specjalistów z salonu kosmetycznego możesz zauważyć różnicę między amatorską kosmetologią, a profesjonalnymi zabiegami.

Zabiegi kosmetyczne wykonane w domu mają w sobie wiele plusów, wśród których najważniejszym jest niska cena i oszczędność czasu na dojazdy do gabinetu kosmetycznego. Już jako małe dziewczynki chętnie wykonujemy w domu maseczki, udając, że jesteśmy w salonie spa. Jednak większość zabiegów, za które Twoje ciało Ci podziękuje, nie masz szans wykonać w domowym zaciszu. O jakich mowa?

Zabiegi do wykonania w domu

Depilacja, manicure i pedicure, henna i regulacja brwi i rzęs - to zabiegi, które możemy wykonać w domu praktycznie bez przeszkód. Wiele z nas mimo to odwiedza kosmetyczkę i w tym przypadku, tłumacząc, że włosy też można przyciąć w domu, ale lepiej zrobi to fryzjer. Decyzja jest jednak tak indywidualna, jak indywidualna jest każda z nas.

Masaże i relaksujące spa

Oczywiście, wymasować plecy czy stopy może Ci mąż lub przyjaciółka. Ale nie trudno się domyślić, że nie jest to to samo, co zabieg u profesjonalnego masażysty. Lomi lomi, tajski, gorącą czekoladą czy kamieniami - pozwala się odprężyć, ujędrnić ciało i poprawić samopoczucie. Szczególnie, że masaż odbywa się w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu, a nie domowym salonie, w którym przebywasz każdego dnia i który przypomina Ci o obowiązkach. W salonie urody łatwiej nam o relaks.

Ostatnio wyglądasz na zmęczoną?

W domu można dbać o urodę - stosując kremy, peelingi i inne preparaty, które sprawiają, że nasza cera i skóra wyglądają lepiej. Jeśli jednak oczekujesz rewelacyjnych i szybkich rezultatów, np. przed ważnym wydarzeniem lub Twoja skóra jest bardzo zniszczona, gabinet kosmetyczny to najlepsze wyjście. Zabiegi takie jak mikrodermabrazja, mezoterapia czy specjalistyczne peelingi to nowoczesne rozwiązania, których spektakularne efekty są natychmiastowe.

Twoja skóra ma problem?

Trądzik, rozstępy, cellulit, blizny - to przyczyny kompleksów wielu kobiet. Niestety, pozbycie się ich w domu jest wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwie. Dzieje się tak dlatego, że salon kosmetyczny ma większe możliwości - wykwalifikowanych lekarzy, specjalistyczny sprzęt i najwyższej jakości kosmetyki, często praktycznie niedostępne dla przeciętnego kupującego. To wszystko sprawia, że wizyta w gabinecie może być dla Ciebie prawdziwą metamorfozą.

Grupa Tipmedia
Podziel się: