Zabawki dla uczniów szkoły podstawowej

  • 31.08.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Zabawki dla uczniów szkoły podstawowej
W podstawówce uczymy się więcej, niż w przedszkolu, nadal jednak może to być nauka przez zabawę i wielu rodziców jest zwolennikami takiego rozwiązania. I dobrze. Pierwsze lata szkoły to okres bardziej złożonych zainteresowań, wnikania w znane i nowe tematy, znacznie głębiej niż dotychczas.

Zestawy z doświadczeniami

Odkąd tylko dziecko nauczy się chodzić, odbiera świat za pomocą doświadczeń. Gdy się przewróci, wie że boli. Gdy spróbuje cytryny, wie że jest kwaśna. Nie wszystko jednak pozna z pomocą akcesoriów domowych i nie wszystko jest wykonane z materiałów bezpiecznych dla pociechy. Tu naprzeciw potrzebom wychodzą mikroskopy, lunety, teleskopy, sztuczne wulkany, zestawy kilkudziesięciu doświadczeń do wykonania wspólnie z rodzicami i rodzeństwem. Zabawki edukacyjne dla ucznia są także doskonałym pomysłem na uatrakcyjnienie spotkania towarzyskiego w gronie dzieci.

Hodowle owadów

Łapanie motyli nie jest jedyną możliwością obcowania z owadami, choć zestawy z siatką są coraz to bardziej profesjonalne. W sklepach pojawiają się też zestawy do hodowli dżdżownic lub mrówek. Przynoszą wiele radości małemu obserwatorowi, który może notować wydarzenia i zabłysnąć potem na lekcji przyrody.

Materiały o dinozaurach

Dinozaury to pasja wielu chłopców. Obecnie na rynku poza literaturą, czy figurkami jest masa innych wciągających zabawek. Furorę robi zabawa w archeologa, gdzie trzeba odkryć samemu kości dinozaura. Ciekawe jest jajko, które odpowiednio pielęgnowane pęka i tym samym wykluwa się z niego dinozaurek. Wreszcie coś dla dzieci ze zmysłem technicznym, czyli modele wielkich gadów do składania, np. z drewna. Pamiętajmy jednak, że konkretne zainteresowania warto potwierdzać u źródła, czy aby się nie zmieniły i nadal przyniosą tyle radości, co np. rok temu.

Kolekcje lalek

Mała dziewczynka powoli przestaje być mamusią i chodzić na spacery z wózkiem dla lalek. Za to zaczyna uwielbiać zbieractwo. Obecnie zabawki są sprzedawane w ramach różnego rodzaju kolekcji. Lata temu modne były porcelanowe lalki w sukienkach przypominających bezy, które dla ozdoby stawiało się na półce. W cepeliach kupowało się lalki ubrane w stroje regionalne. Dziś nie ma już jednej Barbie i Kena a otacza ich grono znajomych, zwierząt, samochodów i umeblowanych domków w walizce. Tak, to ten moment na mebelki i akcesoria, na wypełnianie malutkich szaf rozmaitymi ubiorami lub trzymanie ich w Baby Design Dream. To będzie to, co zainteresuje uczennice pierwszych klas.

Grupa Tipmedia
Podziel się: