Dziś w Małopolsce kolejny rekord zakażeń. 898 nowych przypadków koronawirusa

  • 13.10.2020, 09:58 (aktualizacja 13.10.2020, 11:05)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Dziś w Małopolsce kolejny rekord zakażeń. 898 nowych przypadków koronawirusa
Wczoraj, 12 października w naszym województwie badania laboratoryjne wykazały 690 zakażeń. Niestety, dziś padł kolejny rekord. W Małopolsce stwierdzono 898 nowych przypadków koronawirusa Takie informacje przekazała we wtorek (13 października) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie. Tylko w Nowym Sączu jest dziś 17 nowych zakażeń, w powiecie nowosądeckim 33.

72 przypadki dotyczą zakażeń u dzieci, a pozostałe 826 dorosłych powyżej 18. roku życia.

Spośród grupy 690 zakażonych 55 osób jest hospitalizowanych, reszta przebywa w izolacji.

Niestety ostatniej doby Covid- 19 był także przyczyną zgonu 10 osób: 

62-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu dąbrowskiego, który przebywał w Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie, 65-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu dąbrowskiego, który przebywał w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, 91-letniej kobiety, mieszkanki powiatu limanowskiego, która przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, 83-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wielickiego, który przebywał w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie, 91-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu, 68-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 73-letniej kobiety oraz 59-letniego mężczyzny, mieszkańców powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, 51-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tatrzańskiego oraz 84-letniej kobiety, mieszkanki powiatu myślenickiego, która przebywała w Szpitalu w Myślenicach. Dziewięć osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 251.

 

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe