Wzrasta liczba zakażeń. Czy 1 listopada cmentarze zostaną zamknięte?

  • 12.10.2020, 11:50
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Wzrasta liczba zakażeń. Czy 1 listopada cmentarze zostaną zamknięte?
Kilka dni temu w mediach ogólnopolskich pojawiła się informacja o możliwości zamknięcia cmentarzy 1 i 2 listopada. Chodzi oczywiście o zmniejszenie ryzyka zakażeń koronawirusem. Oficjalnych informacji potwierdzających taką decyzję nie ma ale są pewne rekomendacje.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zaapelował w Polsat News aby Polacy nie odwiedzali tłumnie cmentarzy 1 listopada, a "rozłożyli te wizyty na tydzień wcześniej lub później". 

- Myślę, że Polacy są na tyle mądrym narodem, że usłuchają tych wskazań, żeby nie odwiedzać gremialnie cmentarzy - stwierdził.

Na chwilę obecną nie ma planów zamknięcia nekropolii na Wszystkich Świętych ale nie ma też ostatecznych decyzji rządu w tej sprawie. Sytuacja jest analizowana na bieżąco. 

- Na razie jest taka rekomendacja, żeby rozłożyć w czasie te wizyty, ale planów zamknięcia cmentarzy na ten moment nie ma, ale podkreślam - każdego dnia analizujemy sytuację. To z kolei słowa szef KPRM Michała Dworczyka.

Warto przypomnieć, że na cmentarzach w całej Polsce - podobnie jak w innych miejscach publicznych - obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Ten obowiązek ma być surowo egzekwowany. Osoby, które nie mają założonych maseczek w przestrzeni publicznej, muszą się liczyć z mandatem w wysokości nawet 500 zł. 

źródło: PAP

  

 

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe