34-latek z Nowego Sącza śmiertelną ofiarą koronawirusa

  • 23.09.2020, 11:50 (aktualizacja 23.09.2020, 12:32)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
34-latek z Nowego Sącza śmiertelną ofiarą koronawirusa
Covid- 19 w ciągu ostatniej doby był przyczyną śmierci kolejnych 4 osób z województwa małopolskiego. Łączna liczba zgonów spowodowanych do tej pory koronawirusem w Woj. Małopolskim wzrosła do 182.

W wyniku wirusa zmarli: 

 74-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie,

- 75-letnia kobieta, mieszkanka Krakowa, która przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie,

- 74-letni mężczyzna, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

oraz 34-letni mężczyzna, mieszkaniec Nowego Sącza

Trzy osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 182.

Ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 135 osób. To 70 kobiet i 65 mężczyzn, w wieku od roku do 85 lat, z Krakowa (42 osoby), powiatu nowotarskiego (16 osób), krakowskiego (12 osób), myślenickiego (11 osób), nowosądeckiego (10 osób), tatrzańskiego (8 osób), powiatów suskiego i olkuskiego (po 5 osób), limanowskiego, oświęcimskiego, bocheńskiego i chrzanowskiego (po 4 osoby), wadowickiego (3 osoby), Nowego Sącza i powiatów: dąbrowskiego i proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatu tarnowskiego (1 osoba). Aktualnie 17 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 9875 osób.

Na szczęście przybywa także ozdrowieńców. WSSE w Krakowie informuje o 138 takich osobach z naszego województwa. To 75 kobiet i 63 mężczyzn, w wieku od 2 miesięcy do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (67 osób), Krakowa (18 osób), powiatu krakowskiego (10 osób), myślenickiego (9 osób), nowotarskiego (7 osób), wadowickiego i olkuskiego (po 6 osób), limanowskiego (4 osoby), chrzanowskiego i oświęcimskiego (po 3 osoby), tatrzańskiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: bocheńskiego, brzeskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 7731 ozdrowieńców.

źródło: UW w Krakowie

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe