Prace archeologiczne na rynku mogą potrwać nawet trzy lata.

  • 18.09.2020, 13:16
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
2020_09_18_prace_archeologiczne_na_rnku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak długo będą trwały prace archeologiczne na sądeckim rynku i jaki jest ich harmonogram - pytali radni podczas ostatniej Sesji Rady Miasta. Prace prowadzi SAAR a miasto podpisało z nią umowę na użyczenie płyty rynku na trzy lata. Radni obawiają się, żę wyłączenie z użytkowania rynku na tak długi czas spowoduje zapaść starówki, zarzucają także prezydentowi, że nie mogą uzyskać żadnych konkretnych informacji w tej sprawie.

Na razie miasto przekazało SAAR 35 tys. zł na zabezpieczenie wykonanych prac a jak mówił podczs sesji wiceprezydent Artur Bochenek, wykopaliska archeologiczne mogą być atrakcją turystyczną miasta.

Szczegóły w materiale filmowym.

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy
Jerzy 25.09.2020, 11:20
"wyłączenie z użytkowania rynku na tak długi czas spowoduje zapaść starówki" Czy radni wyjaśnili jaką zapaść spowoduje wyłączenie z użytkowania i czym ta zapaść grozi. Proszę szanownych Radnych o wyjaśnienie tej zapaści .
siostra Eleonora
siostra Eleonora 23.09.2020, 10:26
Radni obawiają się, żę wyłączenie z użytkowania rynku na tak długi czas spowoduje zapaść starówki, zarzucają także prezydentowi, że nie mogą uzyskać żadnych konkretnych informacji w tej sprawie. Panie Prezydencie Handzel Dla czego Pan rządzi miastem , od tego jest PANI przewodnicząca RM Mularczykowa z mężem , nie dość że zabrałeś jej fotel w Ratuszu to jeszcze podkopujesz stary ratusz.
keisyr
keisyr 18.09.2020, 20:44
Oszustwo Handzla !
Obiecywał ożywienie starówki Nowego Sącza
Tymczasem dzisiaj po Starówce ganiają psy, a co drugi sklep ma wystawy zakryte szarym papierem !
Teraz Handzel wyrzucił na plytę Rynku kupę gruzu !

Pozostałe