5 przypadków koronawirusa na Sądecczyźnie i duża liczba ozdrowieńców

  • 17.09.2020, 14:24
5 przypadków koronawirusa na Sądecczyźnie i duża liczba ozdrowieńców Urząd Wojewódzki w Krakowie
Ostatniej doby ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 125 osób. 3 nowe przypadki dotyczą powiatu nowosądeckiego, 2 Nowego Sącza.

W całej Małopolsce ostatniej doby badania wykazały Covid -19 u 74 kobiet i 51 mężczyzn, w wieku od roku do 85 lat, z Krakowa (19 osób), powiatu myślenickiego (16 osób), nowotarskiego (15 osób), olkuskiego i krakowskiego (po 11 osób), wadowickiego (10 osób), tatrzańskiego (8 osób), powiatów: brzeskiego i limanowskiego (po 6 osób), suskiego (5 osób), Tarnowa i powiatów: bocheńskiego, wielickiego, nowosądeckiego (po 3 osoby), Nowego Sącza i powiatu chrzanowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego i oświęcimskiego (po 1 osobie). Aktualnie 16 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Niestety zmarły 4 kolejne osoby. To 81-letni mieszkaniec Krakowa, 85-letniej kobieta także mieszkająca w Krakowie. Nie żyje także 68-letni mężczyzna z powiatu krakowskiego oraz oraz 51-letni mężczyzna, mieszkańca powiatu nowotarskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Cieszy natomiast duża liczba ozdrowieńców. Za takie uznano 241 osób z naszego województwa. To 130 kobiet i 111 mężczyzn, w wieku od roku do 96 lat, z Krakowa (132 osoby), powiatu krakowskiego (45 osób), nowosądeckiego (12 osób), wielickiego (8 osób), limanowskiego (6 osób), powiatów: suskiego, oświęcimskiego, nowotarskiego, gorlickiego (po 5 osób), wadowickiego (4 osoby), powiatu tatrzańskiego i chrzanowskiego (po 3 osoby), Nowego Sącza i powiatu myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatu proszowickiego, olkuskiego, miechowskiego i brzeskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 6922 ozdrowieńców.

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 18.09.2020, 09:20
0,46 na tysiąc mieszkańców - tyle testów na koronawirusa dziennie robi się ostatnio w Polsce. To niemal najniższy wynik spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. W Polsce wykonuje się najmniej testów od dwóch miesięcy.

Pozostałe