Promil alkoholu i jazda ulicą Długoszowskiego

  • 15.09.2020, 11:43 (aktualizacja 15.09.2020, 11:57)
Promil alkoholu i jazda ulicą Długoszowskiego zdjęcie ilustracyjne
Ponad promil alkoholu we krwi miał kierowca, który wraz z pasażerką podróżował ulicą Długoszowskiego w Nowym Sączu. Jak się okazało nie było to jedyne przewinienie mężczyzny.

     W sobotę, 12 września około godziny 8 na ulicy Długoszowskiego w Nowym Sączu policjanci sądeckiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości pojazdów. Ich uwagę zwrócił osobowy renault, który poruszał się z nadmierną prędkością przy ograniczeniu do 50km/h. W związku z tym, policjanci wydali mu polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej. Na widok mundurowych kierowca jeszcze przyspieszył, odjechał i zniknął im z oczu. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali go na jednej z pobliskich ulic.

     Kierowcą renaulta był 37-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który podróżował wraz z pasażerką. Jak się wkrótce okazało, powodem jego ucieczki był ponad promil alkoholu w organizmie. Nie było to jednak jego jedyne przewinienie, ponieważ jak ustalono, mężczyzna prowadził samochód pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Teraz niefrasobliwy kierowca odpowie za swoje czyny.

    Za niestosowanie się do ograniczenia prędkości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień do kierowania oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu

    

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania
Ania 17.09.2020, 17:38
Coś na tej ulicy Długoszowskiego pijacy mają pecha. Raz na hulajnodze, potem na motorze, a teraz samochodem po pijaku.
Kaźmirz
Kaźmirz 15.09.2020, 12:47
Co za Jełop uchwalał ustawę o pieszych na przejściach którzy mają pierwszeństwo , natomiast kierowca ma obowiązek przepuścić zbliżającego się do przejścia . Jak najszybciej ten przepis należy wycofać , a powiem więcej należy wprowadzić obowiązek sygnalizowania zamiaru przejścia przez pieszego , Np. podniesieniem ręki. Obecnie pieszy mający pierwszeństwo przejścia włazi zapatrzony w telefon bezpośrednio przed jadący pojazd zmuszając kierowcę do ostrego hamowania .
Dura lex / Durex
Dura lex / Durex 15.09.2020, 13:05
Ponadto występuje dodatkowa (niepotrzebna) emisja spalin. Również niepotrzebna strata energii masy np. 3 tony poruszającej się z prędkością 50 km/godz. .... podczas gdy pieszy ma ok. 5 km/godz. i masę ok. 20 -100 kg. Zdecydowanie łatwiej zatrzymuje się i rusza pieszy niż samochód. Idiotyzmów jest dużo więcej np. obowiązek jazdy na światłach przy słonecznej pogodzie...

Pozostałe