Na 100 kontroli 76 przypadków przekroczenia prędkości - policja posumowała akcję "Prędkość"

  • 14.09.2020, 12:04 (aktualizacja 14.09.2020, 12:08)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Na 100 kontroli 76 przypadków przekroczenia prędkości  - policja posumowała akcję "Prędkość" KM Policji w Nowym Sączu.
Ograniczenie liczby zdarzeń drogowych – to główny cel piątkowej akcji ruchu drogowego w ramach której policjanci sprawdzali m.in. prędkość z jaką poruszają się kierowcy oraz ich trzeźwość. Najwięcej funkcjonariuszy było w miejscach szczególnie niebezpiecznych (które określono na podstawie sukcesywnie przeprowadzanych analiz stanu bezpieczeństwa), jednak kontrole odbywały się na terenie wielu innych punktów miasta i powiatu.

W efekcie jednodniowych działań policjanci sądeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 100 kierujących, gdzie w 76 przypadkach doszło do przekroczenia prędkości. W większości za popełnione wykroczenie kierujący otrzymali mandat karny, jednak w trzech przypadkach zatrzymano prawo jazdy.

Akcja „Prędkość" została zainicjowana między innymi ze względu na to, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wielu wypadków drogowych na Sądecczyźnie.

Kierujący powinni zapamiętać, że taryfikator przewiduje nw. kwotę grzywny oraz liczbę punktów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

•             do 10 km/h – grzywna do 50 zł (0 punktów karnych);

•             o 11-20 km/h – grzywna od 50 do 100 zł (2 punkty);

•             o 21 – 30 km/h – grzywna od 100 do 200 zł (4 punkty);

•             o 31 – 40 km/h – grzywna od 200 do 300 zł (6 punktów);

•             o 41 – 50 km/h – grzywna od 300 do 400 zł (8 punktów);

•             o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł (10 punktów).

 

/źródło KM Policji w Nowym Sączu/

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy
Jerzy 15.09.2020, 12:08
Przede wszystkim jest na drogach za dużo niepotrzebnych znaków, tak jak skrzyżowań z sygnalizacją świetlną . Biurokraci wymyślają przepisy jedynie utrudniając kierującym jazdę . Np. Rondo Solidarności na którym pewno od lat nie umyto sygnalizatorów i światło jest nie widoczne . Wydawało by się że światła usprawniają jazdę , a okazuje się że najwięcej wypadków i kolizji jest na tym rondzie , podobne rondo przy Szpitalu bez świateł i wypadków. Aleje Batorego i Wolności wyglądają jak choinka co parę metrów znak jak by nie można było mądrzej zaprojektować organizację ruchu.
Kierujący zapatrzony w znaki nie widzi jezdni. Albo pieszy ma pierwszeństwo na przejściu , to zapatrzony w komórkę włazi bezpośrednio pod koła jadącego pojazdu. A Pieszy powinien sygnalizować zamiar przejścia tak jak kierowca zamiar skrętu. Jak mądrze dało się rozwiązać rondem skrzyżowanie Jagielońska ,Grodzka , Kunegundy. obecnie płynnie się jedzie bez czekania na zielone światło.

Pozostałe