Zmiana czasu 2020. Czy będziemy przestawiać zegarki?

  • 14.09.2020, 10:44 (aktualizacja 14.09.2020, 12:21)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Zmiana czasu 2020. Czy będziemy przestawiać zegarki?
Jeszcze niedawno wydawało się, że zmiana czasu w Polsce to przeszłość. Unia Europejska przegłosowała, że wiele krajów będzie mogło zrezygnować z tradycyjnej zmiany czasu. Pomysł poparło aż 84% osób ankietowanych z 4,6 milionów Europejczyków, którzy wzięli udział w badaniu na ten temat. Przeciwnych przestawianiu zegarków jest także 78% Polaków.

     Według nowego projektu Komisji Europejskiej po raz ostatni zegarki mieliśmy przestawiać w marcu 2019 roku. Jesienią tego samego roku zmiana czasu miała już nie obowiązywać. Niestety, termin wejścia nowych regulacji w życie przełożono z 2019 roku na rok 2021. Oznacza to, że zarówno w marcu, jak i w październiku 2020 roku zmiana czasu nadal obowiązuje i będziemy musieli przestawić zegarki z czasu zimowego na letni i odwrotnie. 

Kiedy zatem zmiana czasu przestanie obowiązywać?

W państwach, które zdecydują się na pozostanie w czasie letnim, ostatnia zmiana czasu nastąpi w marcu 2021 roku. Te kraje, które wybiorą czas zimowy, po raz ostatni przestawią zegarki w październiku 2021. Z danych ministerstwa wynika, że zdecydowana większość z nas preferuje czas letni dlatego wybrana będzie taka właśnie opcja, czyli ostatni raz zmiana czasu nastąpi właśnie w marcu 2021. To oznaczałoby, że zimą rano będzie dłużej ciemno. Jasno będzie się robiło dopiero ok. 8- 9 rano.

Każdego roku Polacy dwukrotnie zmieniają czas. W ostatni weekend marca i ostatni weekend października. Zmiana zawsze ma miejsce w nocy z soboty na niedzielę:

 

 

 

 

 

 

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe