Spada liczba zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie

  • 10.09.2020, 12:29
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Spada liczba zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie
Dwa przypadki w Nowym Sączu i jeden w powiecie nowosądeckim ujawniły ostatniej doby badania laboratoryjne przeprowadzane na zlecenie WSSE w Krakowie. Liczba zakażeń spada i jest nadzieja, że miasto i powiat znikną wreszcie z listy zagrożonych miejsc.

Łącznie w całej Małopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 99 osób. To 56 kobiet i 43 mężczyzn, w wieku od 10 do 87 lat

Spośród tej grupy 33 osoby pochodzą z Krakowa a 14 osób z powiatu myślenickiego. Z powiatu krakowskiego zakażonych jest 9 osób, z powiatu limanowskiego 8 osób, nowotarskiego 7 osób. 6 nowych zakażeń pojawiło się w powiecie tatrzańskim, po 4 w powiatach miechowskim i wielickim. W powiatach chrzanowskim i wadowicki po 3 osoby, w powiecie proszowickim 2 osoby 

Po jednym chorym przybyło w Nowym Sączu i powiatach: dąbrowskim, gorlickim, nowosądeckim, oświęcimskim, suskim (po 1 osobie). Aktualnie 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8519 osób.

Przybywa także ozdrowieńców. Ostatniej doby do tej grupy dołączyło 139 osób. To 85 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 3 do 85 lat, z Krakowa (43 osoby), powiatu nowotarskiego (17 osób), krakowskiego (16 osób), nowosądeckiego (14 osób), limanowskiego (10 osób), tarnowskiego (9 osób), Nowego Sącza (8 osób), powiatu myślenickiego (7 osób), bocheńskiego (4 osoby), tatrzańskiego (3 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego, proszowickiego (po 2 osoby), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 6060 ozdrowieńców.

Jeśli chodzi o gminy powiatu nowosądeckiego największa liczba osób aktywnie chorych jest w Gminie Chełmiec. To 104 osoby. W Gminie Grybów jest ich 73, w Gminie Krynica Zdrój 44. W Gminie Kamionka Wielka aktywnie chorych jest 28 mieszkańców, w Gminie Łabowa 27 a w Gminie Stary Sącz 25. Po 24 zakażenia są obecnie w Gminach Łącko i Muszyna. 20 aktywnych przypadków wciąż notuje Gmina Podegrodzie, 19 Gmina Korzenna, 18 Gmina Nawojowa, po 10 Gminy Łososina Dolna i Piwniczna Zdrój. Najmniej zachorowań podobnie jak w dniach poprzednich jest w Gminie Rytro. To 7 przypadków. 

źródło: Urząd Wojewódzki/ Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe