Wypadek na Jeziorze Rożnowskim

  • 09.09.2020, 12:19 (aktualizacja 09.09.2020, 12:32)
  • nasza tv sadecka
Wypadek na Jeziorze Rożnowskim
27- letnia kobieta została poszkodowana w wypadku, do jakiego doszło 5 września ok. godziny 15.30 na Jeziorze Rożnowskim. Skuter, którym płynęła zderzył się z łodzią motorową, w wyniku czego kobieta straciła przytomność i wpadła do wody.

Życie 27- latki uratowała szybka reakcja świadków zdarzenia i patrolujących akwen policjantów. Wspólnie wyciągnięto kobietę z wody i przeniesiono do łodzi, by udzielić jej pomocy przedmedycznej. Poszkodowana odzyskała przytomność, jednak ponieważ skarżyła się na ból i trudności z oddychaniem została przetransportowana na pomost a tam policjanci założyli jej kołnierz, przenieśli na deskę ortopedyczną i okryli kocem termicznym. Na miejsce wezwano też załogę karetki pogotowia, ratownicy udzielili kobiecie pomocy i przewieźli ją do szpitala w Gorlicach.

Sezonowy posterunek wodny Policji działa w Rożnowie od czerwca do końca września, a służbę na wodzie pełnią policjanci z Nowego Sącza i Krakowa. 

Pamiętaj! Wypoczywając nad wodą zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. W razie zagrożenia niezwłocznie wezwij pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Z policjantami pełniącymi służbę na wodzie można się dodatkowo skontaktować, dzwoniąc pod numer telefonu 723 694 982 (od przyszłego tygodnia od godziny 11 do 19).

źródło; KM Policji w Nowym Sączu

 

 

nasza tv sadecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe