Strefa Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu - pozwolenie na budowę ronda

  • 28.08.2020, 19:56 (aktualizacja 28.08.2020, 20:02)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Strefa Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu - pozwolenie na budowę ronda UM Starego Sącza
Przetarg na rozbudowę Drogi Wojewódzkiej 969 polegającą na budowie ronda i drogi dojazdowej do Strefy Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu rozstrzygnięto już jakiś czas temu. Rondo powstaje w formule zaprojektuj i wybuduj.

Rondo powstanie nieopodal wiaduktu kolejowego i kapliczki Pod Bożą Męką, a droga połączy się z wybudowanym już w SAG odcinkiem ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Koszta zadania to niespełna 5 mln zł.

Na tę inwestycję Gmina Stary Sącz pozyskała 85% pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Najbardziej korzystną ofertę przedstawiła firma ZIBUD i to ona zaprojektowałai i wybuduje rondo i drogę.

Rondo spina nam dwa obszary inwestycyjne - mówi burmistrz Jacek Lelek. - Tereny po starej żwirowni i Strefę Aktywności Gospodarczej. Zyskujemy łatwieszy dostęp do SAG, która będzie się rozwijać, małą obwodnicę miasta dzięki dobudowaniu odcinka ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i łatwiejszy dostęp do nowych terenów inwestycyjnych po drugiej stronie drogi wojewódzkiej.

Przy nowej drodze nie zabraknie oczywiście chodnika i ścieżki rowerowej.

/źródło UM Starego Sącza/


Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 28.08.2020, 21:59
Tak powstaje kolejne getto sądeckie w którym sądeczanie będą pracować za minimalną krajową ! Po co nam kolejne rondo skoro nie mamy drogi na "świat" czyli ekspresówki do Brzeska i linii kolejowej do Krakowa ? My sądeczanie dusimy się w tym tyglu bezsensu zafundowanym przez dotychczasowe ekipy rządzące w tym kraju

Pozostałe