Nowy Sącz i powiat nowosądecki - nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • 06.08.2020, 10:12 (aktualizacja 06.08.2020, 10:31)
Nowy Sącz i powiat nowosądecki - nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu
W Nowy Sączu i całym powiecie nowosądeckim od soboty wraca obowiązek noszenia maseczek także na otwartej przestrzeni. Zarówno miasto jak i powiat zostały oznaczone kolorem czerwonym, czyli miejscem z największą liczbą zakażeń. Podobnych powiatów w całej Polsce jest 9.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia na terenach oznaczonych na czerwono obowiązuje również zakaz organizacji targów, imprez sportowych, zamknięte będą także siłownie, kina i sanatoria. Obostrzenia dotyczą także wesel i pogrzebów, uczestniczyć w nich może maksymalnie 50 osób.

Dane dotyczące poszczególnych powiatów mają być na bieżąco aktualizowane.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karol
Karol 22.08.2020, 12:29
Jeżeli maseczka nie chroni użytkownika tylko innych to głupotą jest noszenie maseczki na otwartej przestrzeni gdzie niema nikogo w pobliżu. Wiadomo że maseczka utrudnia oddychanie więc odsłaniamy nos, który działa jak przyłbica Natomiast przyłbice to poroniony pomysł one nie spełniają swego przeznaczenia w pomieszczeniach a tym bardziej na wolnym powietrzu . Wydychane powietrze z zarazkami nie jest zatrzymane lecz wprowadzone w zawirowanie . To też zachowanie 2 m odległości lepiej chroni niż przyłbica . Maseczka zmniejsza siłę siłę wydychanego powietrza i rozprasza . Tak czy inaczej , skuteczniejsza jest każda maseczka niż przyłbice. Przyłbica chroni tylko przed opluciem tak jedną jak i drugą osobę znajdującą się na przeciw siebie. Ktoś bezmyślny dopuścił do użytku przyłbice mające służyć jako filtr to jest błąd. Jeżeli przyłbice używać to jedynie w bliskim kontakcie z drugą osobą ale wraz z maseczką . Przyłbice powinna być traktowana jako ochrona osobista .
Aaa
Aaa 08.08.2020, 09:07
Dlaczego piszecie nie prawde. Byla tylko wypowiedzi medialna ale zadne rozporzadzenie nie weszlo w zycie!!
Niedowiary
Niedowiary 07.08.2020, 19:02
Smiac sie ......chce dobrze wszyscy wiedza ze panuje epidemia a robia sobie z tego ........ Jaja i puzniej modla sie bo zarazeni masakra
Czerwona zaraza
Czerwona zaraza 07.08.2020, 12:09
No proszę, pstryk/rozporządzenie ... i cała Sądecczyzna czerwona.
... a komuchy prawie 50 lat starały się nadaremnie ;)
Stiv
Stiv 07.08.2020, 09:56
Pamiętam, przypominam sobie jak za poprzedniej ekipy "przykorytowej" planowali sanepid w Nowym Sączu zlikwidować !
https://nowysacz.naszemiasto.p…
https://nowysacz.naszemiasto.p…
https://sadeczanin.info/wiadomosci/miller-za-likwidacje-laboratorium-obwinia-dyrektora-sanepidu
Jan
Jan 07.08.2020, 09:50
....i pomyśleć że wszystko to przez jedno wesele w Nawojowej. Śmieszne są te obostrzenia skoro wesela można nadal organizować do 50 osób.
atka_ns
atka_ns 06.08.2020, 23:44
Cały mój komentarz powinien być wykropkowany, bo to co ja myślę o tych ..... oboszczeniach nie da się bez wulgaryzmów napisać a szczególnie o noszeniu tych ..... masek na otwartej przestrzeni co jest skrajnym .... przy ponad 30 stopniowym upale oddychać zużytym piwietrzem no na pewno to jest [email protected]#!!!
Olek
Olek 06.08.2020, 14:09
https://scontent-waw1-1.xx.fbc…

Pozostałe