Rada Miasta zatwierdziła podwyżkę opłat za śmieci

  • 29.07.2020, 11:44 (aktualizacja 29.07.2020, 12:23)
Rada Miasta zatwierdziła podwyżkę opłat za śmieci
Sądeccy radni, podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta, przyjęli projekt uchwały dotyczący podwyżek opłat za odbiór śmieci. Pierwotnie zakładano wzrost opłat do 24 zł miesięcznie od mieszkańca, jednak w myśl przedstawionej przez prezydenta autopoprawki, opłata za odbiór śmieci wyniesie 19 zł miesięcznie od osoby. Na ulgę w wysokości 2 zł mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz mieszkańcy, którzy zadeklarują kompostowanie. Podwyżka wejdzie w życie 1 września.

Za projektem uchwały głosowali radni z klubów KN i KO oraz radny klubu PiS Wybieram Nowy Sącz Krzysztof Głuc. I to właśnie jego głos przeważył, bo klubowi koledzy radnego byli przeciw wprowadzeniu podwyżek.

Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk, za pośrednictwem mediów społecznościowych, tak skomentowała decyzję Krzysztofa Głuca

"Szanowni Państwo, mieszkańcy Nowego Sącza

z przykrością informuję, że Rada Miasta #NowySącz głosami 11 radnych Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej, a także ku naszemu wielkiemu zdumieniu radnego Krzysztofa Głuca podjęła uchwałę z autopoprawką Prezydenta w sprawie podwyższenia stawek za wywóz odpadów komunalnych od mieszkańców, podstawowa stawka od 1 września wzrosła z 7.50 zł na 19 zł za osobę miesięcznie tj. o 179 % !!! 

Wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciw podjętej uchwale, wyrażamy rozczarowanie, postawą Krzysztofa Głuca którego postawa i głos zadecydowały o wsparciu projektu Prezydenta miasta ws. podwyżek za śmieci w Nowym Sączu w trudnym czasie pandemii."

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Realny
Realny 30.07.2020, 17:59
Panie Krzysztofie Głuc super za racjonalną decyzję. Podczas prezentacji Pana Prezydenta nie bylo wątpliwości co do podwyżki cen. Natomiast wspaniała rada PIS naszego miasta tak troszczy się o wydatki naszego budżetu. Lepiej żeby to miasto dołożyło i oczywiście prezydent źle rządzi a nie przełożyć realne koszty tak jak jest to gdzie indziej na mieszkańców którzy tak jak ja produkujemy te śmieci. Jest to żenujące co Rada PiS pod wodzą pana mularczyka robi w tym mieście mam nadzieję panie radny głód i widzę to że Pan to zmieni idac zdroworozsadkowo. Brawo
Nowosadeczanka
Nowosadeczanka 29.07.2020, 22:05
Marysia a ty to handzel
Marysia
Marysia 29.07.2020, 13:08
Kim jest pani Iwona i jaki prezentuje poziom świadczy wczorajsza sesja, że też dorośli ludzie dają się tak kobiecie traktować?

Pozostałe