Sądecczyzna z największą liczbą zakażonych koronawirusem w Małopolsce

  • 24.07.2020, 16:26 (aktualizacja 24.07.2020, 16:58)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Sądecczyzna z największą liczbą zakażonych koronawirusem w Małopolsce
Największa w Małopolsce liczba zakażonych koronawirusem jest obecnie na Sądecczyźnie. To aż 432 osoby. Niestety fala zachorowań wciąż przybiera na sile.

Tylko ostatniej doby w całym województwie badania laboratoryjne potwierdziły Covid- 19 u 99 osób. To 57 kobiet i 42 mężczyzn. Najmłodszy chory ma 10 miesięcy, najstarszy 90 lat. Jeśli chodzi o nowe zakażenia, podobnie jak w poprzednich dniach najwięcej jest ich na Sądecczyźnie.  Minionej doby w powiecie nowosądeckim  odnotowano 19 zachorowań, w Nowym Sączu 7. 

Wśród chorych jest komendant miejski policji oraz jeden z sądeckich radnych. Przypadki zachorowań potwierdzono także wśród pracowników urzędów gmin i urzędu miasta Nowego Sącza, szpitala, KaOSG oraz w dużych sądeckich firmach. PPIS w Nowym Sączu informuje również o ilości zakażeń w poszczególnych gminach. Najwięcej bo 77 jest ich w gminie Nowy Sącz, 70 w gminie Chełmiec, 59 w gminie Łącko i 52 w gminie Stary Sącz. Liczba osób poddanych kwarantannie i izolacji domowej w powiecie nowosądeckim wynosi 2373, w Nowym Sączu 604.

Sanepid apeluje do mieszkańców aby w związku z sytuacją epidemiologiczną i wzrostem zachorowań przestrzegali wszelkich zakazów i nakazów wynikających z obowiązującego prawa, stosowali wszelkie dostępne środki higieny osobistej, ograniczali kontakty społeczne oraz zachowywali bezpieczną odległość.

Głównym ogniskiem zakażeń koronawirusem są wesela. 15 czerwca w powiecie nowosądeckim nie było jednej osoby chorej na Covid -15. Wzrost zachorowań nastąpił po przyjęciach weselnych w Nawojowej i Podegrodziu. Dlatego własnie Sandepid poinformował, że nie rekomenduje organizowania takich imprez w powiecie nowosądeckim, suskim i wadowickim oraz w Nowym Sączu.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem wykryto już u 2 820 osób.

Są także dobre informacje. WSSE w Krakowie informuje o kolejnych ozdrowieńcach z woj. małopolskiego. To 11 kobiet i 44 mężczyzn w wieku od 1 roku do 89 lat.

8 osób pochodzi z powiatu nowosądeckiego, 6 z Krakowa, po 2 z Nowego Sącza i powiatów: oświęcimskiego i tarnowskiego oraz  po 1 z powiatów: bocheńskiego, krakowskiego, myślenickiego, suskiego i wadowickiego.

W sumie w Małopolsce jest 1572 ozdrowieńców

 

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lolek
lolek 25.07.2020, 11:18
"Ja cieszę się że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii.
I to jest dobre podejście szanowni państwo. Bo on jest w odwrocie.
Już teraz nie trzeba się jego bać."
stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Lubelskim.

Pozostałe