Nie rozumiemy, dlaczego rozpowszechnia Pan nieprawdziwe informacje - radni z Korzennej apelują do prezydenta Ludomira Handzla

  • 17.07.2020, 20:58 (aktualizacja 17.07.2020, 22:08)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Nie rozumiemy, dlaczego rozpowszechnia Pan nieprawdziwe informacje - radni z Korzennej apelują do prezydenta Ludomira Handzla Gmina Korzenna
Wyrażamy głębokie zaniepokojenie pana negatywnym stanowiskiem w sprawie podniesienia kapitału Sądeckich Wodociągów oraz licznymi, niezgodnymi z faktami wypowiedziami na temat spółki, której udziałowcami jest także Gmina Korzenna - tak zaczyna się, wystosowany przez radnych z Korzennej, apel do prezydenta Nowego Sącza.

Apel został przygotowany po tym, jak przedstawiciel prezydenta Nowego Sącza, podczas Zgromadzenia Wspólników  wyraził swój sprzeciw wobec inicjatywy podniesienia kapitału spółki. W opinii Rady Gminy Korzenna taka decyzja jest blokowaniem możliwości rozwoju spółki, co z kolei uniemożliwia realizację jednego ze strategicznych celów, czyli obniżenia w przyszłości taryf za wodę i ścieki. W piśmie zwrócono także uwagę na szkodliwe dla spółki rozpowszechnianie na jej temat nieprawdziwych informacji.

 

To kolejny już apel  udziałowców Spółki Sądeckie Wodociągi, skierowany do prezydenta Nowego Sącza. Kilka dni wcześniej samorządowcy z Nawojowej, w skierowanym do Ludomira Handzla piśmie, zarzucili prezydentowi, że pojawiające sie w przestrzeni publicznej jego wypowiedzi na temat spółki,  zmierzają z jednej strony do zdyskredytowania jej w oczach klientów i potencjalnych  kontrahentów, z drugiej natomiast prowadzą do skonfliktowania mieszkańców Nowego Sącza z mieszkańcami gminy Nawojowa.  

Poniżej pełna treść apelu.

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Majka
Majka 26.07.2020, 14:19
Panie Marku, sprawdziłam i w Korzennej nie ma żadnej spółki komunalnej, więc dlaczego Pan pisze, że radni Korzennej znają się na spółkach? Sprawdziłam też Nawojową i gmina też nie ma spółki komunalnej. W tej sytuacji to dziwne, że ci co konia nie mają o koniu dużo mówią i doradzają jak konia hodować.
Amanda
Amanda 25.07.2020, 22:34
Biedny prezydent tylko w wodociagach nie ma swojego człowieka nie ma kontroli. Brawo prezesie wodociagow inteligetni ludzie trzymaja kciuki za Pana
Mądra decyzja Prezydenta
Mądra decyzja Prezydenta 21.07.2020, 14:00
W moim przekonaniu nie jest w interesie Miasta ani jego mieszkańców podnoszenie kap. spółki obcymi środkami, a w szczególności w postaci sieci wod-kan okolicznych gmin. Wzrost kapitału sp. spoza miasta oznacza procentowy spadek udziału miasta i trudniejsze odzyskanie kontroli nad "wodociągami" w celu obniżenia cen wody i ścieków do poziomu tarnowskiego. Przejęcie gminnych sieci oznaczałoby też konieczność ich finansowania, czyli wzrost kosztów, co prowadziłoby do wzrostu cen za wodę i ścieki. Całe szczęście, że decyzja wymagała większości 2/3 udziałów ... i przedstawiciel Miasta skutecznie zawetował :)
Pytanie
Pytanie 21.07.2020, 09:51
Trzeba by zapytać jeszcze, dlaczego prezydent,, WCHODZI Z BUTAMI DO GRODZKIEJ SPOLDZIELNI MIESZKANIOWEJ,, I NA STRONIE URZĘDU MIASTA,, POZUJE.,, DO ZDJĘĆ Z PREZESAMI, POKAZUJĄC ROBOTY REMONTOWE KTÓRE SA WYKONYWANE NA TERENIE SPÓŁDZIELCZYM I ZA KTÓRE PŁACĄ SPÓŁDZIELCY? OT TAKIE PYTANIE?
Odpowiedż
Odpowiedż 21.07.2020, 13:44
Ma prawo jako pierwszy prezydent NS, który zrozumiał, że Grodzka nie jest wyłączonym z miasta terenem, a mieszkańcy są pełnoprawnymi obywatelami grodu. Z ciekawości sprawdziłem i okazuje się ponadto, iż grunt jest własnością miasta NS, a grodzka ma tam "tylko" użytkowanie wieczyste.
Pytajnik
Pytajnik 21.07.2020, 21:17
Do odpowiedzi. Pytam czy przez 12 ostatnich lat rządów poprzednika grodzka i mieszkańcy byli wyłączenie z grodu?. Koń by się uśmiał Ale, ale czy to przypadkiem nie nazywa się fałszywą propagandą?
Antoni
Antoni 20.07.2020, 22:10
Taka natura tego nieroba handzla tylko macic a poza tym nic nie robic. Gdzie jest ptogram naprawczy nova o ktory dopominaja sie rsdni mial byc przygoyoeany we wrxesniu 2019 r. I do yej pory cisza. Jestem ciekaw jakich rewelscji doeiemy sie z RIO o naszym geniudzu handzlu. Jestem ciekaw co teraz powie przygup radny ziaja o wojcir korzennej. Trzeba poprostu handzla i to towarzystwo odwolac w referendum bo to wstyd za takiego gospodarza i czesc radnych na cala polske.
xyz
xyz 18.07.2020, 10:47
A czy są po tych blisko dwóch latach rządów Handzla jeszcze tacy naiwni którzy mu wierzą?
Marek
Marek 17.07.2020, 22:37
Ten apel ma wyjątkowo merytoryczny wydźwięk ! Radni Gminy Korzenna, podjęli uchwały w latach 2011-2019 o powołali siedmiu spółek komunalnych w Korzennej. Wiedza w zakresie spółek handlowych, zasad prawnych, finansowych ich funkcjonowania, jest radnym Gminy Korzenna znakomicie znana. Podobno szykują apel do premiera w sprawie Polskiej Grupy Górniczej, wzywający do zdecydowanej poprawny kaloryczności węgla oraz zwiększenie dziennego wydobycia.
wandea
wandea 18.07.2020, 15:47
Inwektywy, pogarda, ubliżanie ,post ponowanie przeciwnika to wszystko powooduje jak ujął to red Żakowski ze jesteście na tyle słabi że nie możecie pokonać przeciwnika ale jednocześnie na tyle mocni że blokujecie możliwość powstania na drugiej stronie sporu politycznego sensownej pozycji

Pozostałe