13 nowych zakażeń w powiecie nowosądeckim

  • 15.07.2020, 20:23
13 nowych zakażeń w powiecie nowosądeckim
43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano dziś (15 lipca) w województwie małopolskim. To osoby w wieku od 15 do 76 lat.

Największą liczbę zachorowań - 14 - odnotowano w powiecie wadowickim. 13 nowych przypadków jest w powiecie nowosądeckim. W powiecie tatrzańskim jest 5 nowych zakażeń, w powiatach nowotarskim, limanowskim, bocheńskim i oświęcimskim po 2, a w powiatach suskim, wielickim i krakowskim po 1 osobie

Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Są także dobre informacje. WSSE w Krakowie informuje o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 8 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 9 do 71 lat, z Krakowa i powiatów: tarnowskiego, suskiego, nowosądeckiego (po 3 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego, wielickiego, olkuskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 1419 ozdrowieńców. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2173 osób.

Niestety jest też ofiara śmiertelna. To 80-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 47.

 

 

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe