Prezydent Ludomir Handzel bez absolutorium i wotum zaufania.

  • 30.06.2020, 17:27 (aktualizacja 30.06.2020, 18:43)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Prezydent Ludomir Handzel bez absolutorium i wotum zaufania.
Prezydent Ludomir Handzel nie otrzymał absolutorium ani wotum zaufania. Głosowanie odbyło sie podczas dzisiejszej kontynuacji poniedziałkowych obrad. Poprzedziła je długa, kilkugodzinna dyskusja. Jeszcze przed sesją Klub Radnych PiS Wybieram Nowy Sącz deklarował, że będzie głosował przeciw udzieleniu absolutorium a Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium prezydentowi Nowego Sącza z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

Za działania posiadające znamiona niegospodarności komisja uznała m.in. wystąpienie na koniec 2019 r  znacznej kwoty wolnych środków, które można było przeznaczyć na spłatę zadłużenia. Za niegospodarność uznano także fakt zwolnienia wielu pracowników, bez konieczności świadczenia przez nich pracy w okresie wypowiedzenia, przy jednoczesnym wypłacaniu pensji. Ponadto niektórm zwolnionym urzędnikom ratusz musiał wypłacić odszkodowania. 

Prezydent Ludomir Handzel już po raz drugi nie otrzymał absolutorium. Teoretycznie Rada Miasta może teraz podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta.

Jeszcze wczoraj prezydent zapewniał, że jeśli nie otrzyma absolutorium, sam zwróci się do swoich służb z poleceniem przygotowania dokumentów niezbędnych do przedstawienia uchwały.

Do sprawy wrócimy.

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zosia
Zosia 06.07.2020, 12:17
Handzel jakbys byl honorowy to bys sam odszedł
Ania B.
Ania B. 03.07.2020, 14:45
NowakTV plus banda odsunięta od koryta kwiczy cały czas. Słychać wycie? Znakomicie!
anty
anty 06.07.2020, 21:32
Popatrz. Nowaka już nie ma blisko dwa lata a oni jeszcze kwiczą...A może to nie oni. Może to radosny kwik tych, co obecnie przy korycie... a jest ich cała rzesza. No chyba, że to tak kwiczą Ci z PLH news, tego wybitnego przedsięwzięcia medialnego z ery Geebbelsa.
Ja
Ja 02.07.2020, 08:18
Co się dziwić jak:
-podwyzszka cen wody
-podwyzszka cen ciepla
-podwyzszka cen za parkowanie
-likwidacja parkingu w centrum miasta
-walka z młodzieżą i rodzicami o szkole
-walka z ościennymi gminami a miała być wspolpraca
-przekleństwa i obrażanie ludzi przez Radnych koalicji prezydenta (chłop..., kur.. Jak głosuje...)

I co z tego jak RM nie ma planu..
Wotek
Wotek 06.07.2020, 17:34
Tacy jak ty są radni klubu PiS wszystko byście chcieli za darmo , bo się wam noleży, A wała jak Polska cała . PRL się nie podobał, dobra komuna PiSdy się podobają bo pińcset dają za darmo. A to co wypisałeś to Handel musi robić bo taka jest linia partii jedynej i słusznej PiS.
Sądeczanin
Sądeczanin 01.07.2020, 21:57
A internetowej stronie miasta to jakoś Mr Handzel nie chwali się tym że nie otrzymał wotum zaufania śni absolutorium. Ale za to jest jak trzyma węża
Piotr K..
Piotr K.. 01.07.2020, 20:38
Handzel - to "miszcz" w rebrandingu firm z "Sądeckie" na "Nowosądeckie" (albo odwrotnie), z jednoczesnym wyrzuceniem wszystkich niewygodnych.
Takiego tuza - Bochenka również - to ze świecą szukać.
Usatysfakcjowana
Usatysfakcjowana 01.07.2020, 13:36
Dziękuję PiS i Wybieram Nowy Sącz, brawo.Czy o takie zarządzanie miastem przez obecnego prezydenta nam chodzi? Chyba nie!!!!!!. Czy wszyscy OBSADZENI przez prezydenta na stanowiskach w spółkach miejskich jak i w ratuszu posiadają do tego kompetencje. Jak zauważyłam, gdy,, COŚ,, się DZIEJE NP. W KWESTII NATYCHMIASTOWYCH ZWOLNIEŃ PRACOWNIKÓW PO OBJĘCIU WLADZY, WTEDY PREZYDENT używa sformułowań,, BYŁY SKARGI, MIESZKANCY SIĘ SKARŻĄ,,. .ŚMIECH NA SALI. NO TO TERAZ MY MIESZKANCY, POPRZEZ WYBRANYCH PRZEZ NAS RADNYCH SKARŻYMY SIĘ NA PREZYDENTA W KWESTII NIEGOSPODARNOSCI. NO I CO? No chyba możemy panie prezydencie.
Jerzy
Jerzy 06.07.2020, 16:11
Droga "Usatysfakcjowana " bądź tak uprzejma i mów w swoim imieniu nie mieszkańców , bo ja jestem mieszkańcem i wypraszam sobie abyś mówiła w moim imieniu, Wystarczy już że pisowskie tumany nie pozwalają nikomu mieć swego zdania uważając że są najmądrzejsi i najlepiej wiedzą co potrzeba do szczęścia Polakom , podobnie i ty, to idź do pani przewodniczącej RM i ją utul w jej nieszczęściu utracenia fotela Prezydenta miasta N.Sącz.
Kasia
Kasia 30.06.2020, 23:14
Zobaczymy czy ma choc troche honoru i poprosi o referendum czy tylko szantażowal radnych. BRAWO BRAWO
grześ K.
grześ K. 06.07.2020, 21:33
Gdyby prosił o referendum to by kazał przygotować projekt radnym z KN. A tak, kolejna socjotechnika, żeby motłoch nie znający prawa uwierzył, że honorowy prezydent sam chce się odwołać.
Obserwator
Obserwator 30.06.2020, 22:50
Handzel zrobił wokół siebie towarzystwo wzajemnej adoracji , poustawiał swoich kolesi po spółkach miejskich , udaje ze cos robi w Sączu ale jak tak to ścisnąć to marnie to wygląda bo większość to spadek po Nowaku a reszta to zwykły zarząd w ramach pełnienia swojej funkcji .... Naparza tym swoim wizerunkiem i nazwiskiem na lewo i prawo 🙈😂 jak jakiś oszołom ,
Karol
Karol 06.07.2020, 16:14
Handzel słusznie podpisuje wszystko co jest jego dziełem aby takie oszołomy jak ty nie mówili że to spadek Nowaka.
oszukany
oszukany 30.06.2020, 22:22
no i k.... dobrze
„zadowolony”
„zadowolony” 30.06.2020, 21:41
Karma wrocila....!!!
Zwolniony
Zwolniony 30.06.2020, 19:56
Pragnę gorąco podziękować Paniom i Panom Radnym którzy rozliczyli prezydenta Handzla nie udzielając mu absolutorium i zaufania za skandaliczne, obraźliwe i poniżające zwolnienia doświadczonych i ce***ących się nienaganną pracą pracowników UM Nowego Sącza. Pozdrawiam życząc wytrwałości i nieugiętości.

Pozostałe