W najbliższą sobotę można bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu

  • 24.06.2020, 20:30
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
W najbliższą sobotę można bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Region Nowy Sącz, po raz kolejny podjęły wspólne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny. Dzięki temu w sobotę, 27 czerwca będzie można bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu. Samochód będzie można bezpłatnie sprawdzić w Autoryzowanej Stacji Kontroli Pojazdów Firmy MOTO SOWA Wojciech Sowa, Wielopole 140 w sobotę 27 czerwca, w godzinach 7-14.

Diagności będą sprawdzać najważniejsze podzespoły samochodów - układ hamulcowy, zbieżność kół i ustawienia świateł oraz stan zawieszenia, układ kierowniczy oraz stan ogumienia.

Co istotne, nie jest to coroczne badanie techniczne pojazdu wpisane do dowodu rejestracyjnego lecz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i upewnienie się, że poruszamy się sprawnym samochodem.

W poprzednich latach zdarzały się przypadki, że w części sprawdzanych pojazdów stwierdzono pewne usterki, dlatego tak istotne jest by stan techniczny pojazdu kontrolować częściej niż raz do roku, tym bardziej, że wszystkie elementy, które zostają sprawdzane, mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo podróżnych. Frekwencja uczestników podczas minionych akcji wskazuje jednak, że świadomość kierujących na temat bezpośredniego wpływu stanu technicznego pojazdu na bezpieczeństwo i komfort jazdy stale wzrasta.

Mamy nadzieję, że wspólne przedsięwzięcie po raz kolejny przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu i ograniczy liczbę niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

źródło: KM Policji Nowy Sącz

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe