Stary Sącz zakupił laptopy dla uczniów

  • 15.04.2020, 10:31 (aktualizacja 15.04.2020, 10:36)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Stary Sącz zakupił laptopy dla uczniów UM Stary Sącz
40 laptopów trafi do starosądeckich szkół. 80 tys. złotych na ten zakup Gmina Stary Sącz pozyskała z programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“.

 - Staramy się reagować elastycznie na sytuację, bo oczywiste jest, że nie każdy uczeń ma sprzęt umożliwiający realizację zdalnych lekcji - zaznacza burmistrz Jacek Lelek. - Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można było pozyskać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie. Procedura była błyskawiczna złożyliśmy szybki, elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa i już po świętach sprzęt powinien trafić do naszych szkół. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są większe. Złożyliśmy już wniosek na kolejne 40 komputerów.

Program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“ ruszył w środę 1 kwietnia Projekt umożliwiał samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Komisja Europejska zgodziła się, aby zaoszczędzone środki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać na zakup sprzętu dla szkół.

/źródło UM Stary Sącz/

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jarek
Jarek 20.04.2020, 07:48
W Nowym Sączu zakupiło 2 pióra Parkera za 9000pln.
Jan
Jan 15.04.2020, 11:19
Może napisalibyście, że w Nowym Sączu też miasto zakupiło laptopy dla uczniów.

Pozostałe