Pomimo zakazu urządzili spotkanie pod blokiem

  • 07.04.2020, 13:31 (aktualizacja 07.04.2020, 13:58)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Pomimo zakazu urządzili spotkanie pod blokiem KM Policji w Nowym Sączu.
Pomimo zakazu, w ubiegły weeeknd w rejonie bloku przy ulicy I Brygady, spotkało się pięciu mężczyzn (wszyscy w wieku około 30 lat). Przechodzący patrol policji ukarał czterech z nich mandatami karnymi. Wobec jednego z mężczyzn, który zachowywał się arogancko i wulgarnie oraz w lekceważący sposób odnosił się do wydawanych poleceń skierowano wniosek o ukaranie do sądu. W przypadku tego mężczyzny prowadzone są także czynności związane ze znieważeniem funkcjonariusza publicznego. Takie zachowanie stanowi przestępstwo obwarowane karą pozbawienia wolności do roku.

Tylko w miniony weekend policjanci ujawnili 82 wykroczenia w związku z zakazem gromadzenia się i przemieszczania osób. W przypadku rażących naruszeń funkcjonariusze nakładali mandaty karne, kierowali wnioski o ukaranie do sądu i powiadamiali Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Finałem weekendowych działań i braku odpowiedzialności części mieszkańców, było kilka pouczeń, nałożenie 56 mandatów karnych, skierowanie 16 wniosków o ukaranie do sądu, a w 3 przypadkach powiadomienie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Ukaranie mandatem karnym wiąże się z zapłaceniem grzywny do 500 złotych. W przypadku skierowania sprawy do sądu, sprawca wykroczenia może otrzymać grzywnę w wysokości do 5 tysięcy złotych, natomiast w sytuacji powiadomienia inspektora sanitarnego - nawet do 30 tysięcy złotych.

Mimo wielu apeli, część osób nie wzięła sobie do serca, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraża siebie i innych na zarażenie i dalsze rozprzestrzenianie się epidemii. Być może dopiero mandat karny oraz wysokie grzywny, nałożone przez sąd czy inspektora sanitarnego skłonią takie osoby do rozważnego zachowania w przyszłości.

Generalizując, można jednak stwierdzić, że jak na tak rozległy teren i liczbę mieszkańców, sądeczanie w większości zdali w weekend egzamin z odpowiedzialności a liczba stwierdzonych naruszeń i osób ukaranych nie była aż tak spora. Niemniej jednak, osoby, które swoich zachowaniem naraziły siebie i innych, naraziły się dodatkowo na dotkliwe kary. Prosimy zatem o rozwagę #zostańwdomu

/żródło: KMP w Nowym Sączu/

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasia
Kasia 12.04.2020, 23:04
Jak mu malo to niech sie zarazi
Antoni
Antoni 09.04.2020, 20:08
żałosny handzelek się martwi ze tak mało jest zarazonych w Nowym Sączu, to chyba jakaś kpina aby pisać do Wojewody zapytanie dlaczego tak mało jest zarażonych w Nowym Saczu. Dla sadeczan najlepiej by było gdyby handzel ze swoimi przy***sami poszedł na kwarantannę i nie mieszał w Nowym Sączu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.04.2020, 14:56
Jeszcze powinni ukarać radnego który tam mieszka bo próbował ich bronić

Pozostałe