500 maseczek dla sądeckich strażaków

  • 07.04.2020, 11:04
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
500 maseczek dla sądeckich strażaków
500 maseczek filtrujących FS-21V FFP2 trafiło właśnie do sądeckich strażaków. Zostały zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Kolejne 500 maseczek trafi do personelu opiekującego się osobami przebywającymi na kwarantannie.

 - Pomagamy nie tylko szpitalowi powiatowemu w Krynicy-Zdroju i Sądeckiemu Pogotowiu Ratunkowemu, ale także strażakom, którzy biorą udział w działaniach związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i osoby pracujące w służbach i inspekcjach są obecnie na pierwszej linii walki i zagrożenia. Jako samorząd mamy obowiązek wspierania tych osób i zapewniania im odpowiedniego sprzętu. Dziękuję im za pracę w tych trudnych warunkach i narażanie własnego zdrowia w służbie innym.

 

Przypomnijmy: w ostatnich dniach Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przeznaczył 37 500 złotych na zakup kilku tysięcy sztuk maseczek, a także kombinezony i środki dezynfekujące dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego i Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju. Zarząd Powiatu przekazał również pieniądze na zakup maseczek dla osób przebywających w kwarantannie i tych, którzy się nimi opiekują. Kolejne 158 000 złotych zostało zabezpieczone na organizację miejsca kwarantanny i zapewnienie funkcjonowania obiektu.

 

Dodatkowo, w porozumieniu ze starostą, wójt gminy Grybów Jacek Migacz przekazał 30 tysięcy złotych na zakup kombinezonów ochronnych dla pracowników Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w ramach walki z koronawirusem.

/źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu/

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe