3 ozdrowieńców w Małopolsce

  • 06.04.2020, 20:28
  • Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
3 ozdrowieńców w Małopolsce
W województwie małopolskim za ozdrowieńców uznano trzy osoby. Za ozdrowieńców uważa się osoby, u których potwierdzono chorobę COVID-19, ale objawy chorobowe już u nich ustąpiły. Pacjenci muszą wciąż pozostać w pełnym reżimie sanitarnym. Za całkowicie zdrowch zostają uznani dopiero wtedy, gdy po dwukrotnym w ciągu doby wykonaniu testów na obecność koronawirusa, wynik będzie ujemny.

Dziś wieczorem Małopolski Urząd Wojewódzki podał także kolejne informacje o liczbie zakażonych. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 8 osób. W tej grupie jest 1 kobieta i 7 mężczyzn, w wieku od 17 do 69 lat. Pochodzą one z Krakowa (3 osoby), powiatu wielickiego (2 osoby), bocheńskiego (1 osoba), brzeskiego (1 osoba) i gorlickiego (1 osoba).

3 osoby z tej grupy przebywają w izolacji, a pozostałe są hospitalizowane.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 349 osób. 133 osoby są hospitalizowane, 16 227 objętych jest kwarantanną a 2453 nadzorem epidemiologicznym.

Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe