Odbywasz kwarantannę - pomoże ci specjalna aplikacja na telefon

  • 02.04.2020, 11:09 (aktualizacja 02.04.2020, 11:41)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
whatsapp_video_2020-03-31_at_130005.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Kwarantanna Domowa” to specjalna aplikacja na telefon dla osób przebywających w kwarantannie. Korzystanie z niej jest obowiązkowe a za jej pośrednictwem można potwierdzić przestrzeganie kwarantanny i miejsca pobytu. Dzięki niej można także szybko skontaktować się ze służbami odpowiedzialnymi za nadzór nad osobami w kwarantannie oraz zgłosić do lokalnego ośrodka pomocy społecznej. Aplikacja zapewnia także szybki dostęp do sprawdzonych informacji dotyczących aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem. Z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną.

Policja sprawdza, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają wszystkich zasad. Sądecka policja prowadzi obecnie czynności wyjaśniajace w sprawie 14 naruszeń zasad kwarantanny. 

Kary

 

ZA NIEPRZESTRZEGANIE KWARANTANNY POLICJA MOŻE SKIEROWAĆ WNIOSEK O UKARANIE DO SĄDU, KTÓRY MOŻE WYMIERZYĆ GRZYWNĘ W WYSOKOŚCI DO 5000 ZŁ.  ZGODNIE Z  NOWELIZACJĄ PRZEPISÓW POLICJA ALTERNATYWNIE MOŻE TAKŻE POWIADOMIĆ SANEPID, KTÓRY MOŻE NAŁOŻYC KARĘ ADMINISTRACYJNĄ W WYSOKOŚCI OD 5000  DO 30 000 ZŁOTYCH! 

 

/film instruktażowy, KWP Kraków/

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe