Pracownik Sądeckich Wodociągów zakażony koronawirusem

  • 26.03.2020, 11:35 (aktualizacja 26.03.2020, 11:41)
  • Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Pracownik Sądeckich Wodociągów zakażony koronawirusem
Jeden z pracowników Sądeckich Wodociągów, najprawdopodobniej podczas urlopu spędzonego za granicą, został zarażony koronawirusem. – Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa jeszcze w trakcie wypoczynku otrzymał polecenie, by nie pojawiał się w pracy, pozostał w domu i zgłosił się do sanepidu – podkreśla Małgorzata Cygnarowicz z Działu Promocji Sądeckich Wodociągów.

Na urlopach zagranicznych od 9 do 13 marca przebywało dwóch pracowników Sądeckich Wodociągów. Z informacji posiadanych przez zarząd spółki żaden z tych pracowników po powrocie do Polski nie miał bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorstwem. Zgodnie z procedurami sanitarnymi jeszcze podczas pobytu za granicą otrzymali od kierownika Działu Pracowniczo-Administracyjnego polecenie, by po powrocie z zagranicy nie przychodzili do pracy. Jedna z tych osób wykorzystała zaległy urlop, który trwał do 18 marca, a po jego zakończeniu została skierowana do telepracy. Druga osoba od razu została skierowana na kwarantannę. Dzisiaj tj. 26 marca jeden z tych pracowników przekazał informację przełożonym o tym, że jest zarażony koronawirusem i przebywa w swoim domu.

 

Sądeckie Wodociągi wprowadziły 13 marca procedury bezpieczeństwa i rygory sanitarne w kontaktach z klientami. Dodatkowo od 11 marca wszyscy pracownicy są informowani na bieżąco o obowiązujących procedurach profilaktyczno-sanitarnych związanych z zagrożeniem epidemicznym i bezwzględnym nakazie ich przestrzegania. Część osób pracuje w trybie zdalnym, a zatrudnieni w oczyszczalni ścieków pracują w specjalistycznej odzieży ochronnej.

 

 

Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Misia
Misia 26.03.2020, 22:39
A tyle było krzyku, jak urzędnicy fotografowali czy przestrzegają procedury bezpieczeństwa i rygory sanitarne w kontaktach z klientami.
ml3czko
ml3czko 27.03.2020, 07:14
Misia a co jedno ma wspolnego z drugim??? Zaczynasz szukać sensacji czy Ci sie po prostu nudzi na kwarantannie?

Pozostałe