Przedłużone kontrole graniczne

  • 26.03.2020, 08:00
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Przedłużone kontrole graniczne
Decyzją Ministra SWiA przedłużono okres tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej do 13 kwietnia br. Ponadto od 27 marca obowiązkową kwarantanną zostaną również objęte osoby pracujące w kraju sąsiednim. Wczoraj weszło w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przedłuża okres tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej do 13 kwietnia br. Kontrola graniczna osób wjeżdżających do Polski będzie zatem kontynuowana w dalszym ciągu – równolegle do kontroli sanitarnej - na obecnych zasadach. Granicę państwową ze Słowacją nadal będzie można przekraczać jedynie w 2 lokalizacjach (pieszo lub samochodem): w Chyżnem (Małopolska) oraz Barwinku (Podkarpacie).

Ponadto, w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, pracujące w państwie sąsiednim. 

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

Nadal kwarantannie nie podlegają kierowcy przekraczający granicę do Polski, wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego lub powracający z zagranicy innymi środkami transportu niż pojazd, którym dokonywany był transport.

/źródło KaOSG/

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
128GB
128GB 26.03.2020, 17:15
PiSiorki się boją odpowiedzialności. Przy wszystkich ich kłamstwach, złodziejstwie, bezczelności, to jest praktycznie jedyna rzecz której się naprawdę boją. Wiedzą przecież, że są odpowiedzialni za sytuację (katastrofalną dla pewnie 70% społeczeństwa w Polsce), wiedzą, że rozkradli już wszystko, wiedzą, że stan wyjątkowy daje możliwość wywieszania ich nawet na latarniach, wiedzą, że stan wyjątkowy to okazja dla armii do przejęcia władzy (a wiedzą, że jest jeszcze paru dowódców odpowiedzialnych za kraj, a nie politykierów). To nie są debile, to są bardzo konkretne szuje, kombinujące jak jeszcze w tej sytuacji zarobić i jak się ukryć przed odpowiedzialnością.

Pozostałe