W sprawdzaniu osób objętych kwarantanną pomagają żołnierze

  • 25.03.2020, 12:00 (aktualizacja 25.03.2020, 12:11)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
W sprawdzaniu osób objętych kwarantanną pomagają żołnierze KM Policji w Nowym Sączu.
Policjanci z Nowego Sącza i z terenu powiatu nowosądeckiego od 11 marca sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną faktycznie przebywają pod wskazanym adresem. Liczba takich osób stale rośnie, dlatego od 25 marca do pomocy funkcjonariuszom dołączyli żołnierze 6 Brygady 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego z Krakowa.

Codzienne sprawdzenia i kontakt telefoniczny z osobami odbywającymi kwarantannę mają na celu nie tylko sprawdzenie, czy osoba nią objęta stosuje się do jej zasad. Funkcjonariusze zbierają też informacje czy mieszkańcy Sądecczyzny nie potrzebują wsparcia lub pomocy, a w przypadku wystąpienia takich sytuacji przekazują informację do służb, które takiej pomocy im udzielą, np. do ośrodków pomocy społecznej, służb sanitarnych, wojewody.

Wizyta funkcjonariuszy to tylko jedna z form sprawdzenia, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do jej zasad. Policjanci zbierają informacje na ten temat na wiele różnych sposobów. Osoby objęte kwarantanną wykorzystują też aplikację „Kwarantanna domowa”. Niezależnie od przepisów prawnych, wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży - nie dochowując jej zasad, mogą w pośredni sposób przyczynić się do czyjejś śmierci.

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe