Stary Sącz - dezynfekcja ławek i przystanków autobusowych

  • 24.03.2020, 16:02 (aktualizacja 24.03.2020, 16:47)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Stary Sącz - dezynfekcja ławek i przystanków autobusowych UM Starego Sącza
Przystanki autobusowe, ławki, miejsca, gdzie gromadzą się ludzie - to własnie tam na bieżąco prowadzona jest dezynfekcja. To dla wszystkich trudny czas, ale nie jest tajemnicą, że sukces w walce z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa zależy od nas wszystkich i naszych odpowiedzialnych zachowań - mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. - Tak więc sprawy nie tylko urzędowe na ile to możliwe załatwiajmy przez internet lub telefon, mniej pilne odkładajmy, zostańmy w domu jeśli naprawdę nie musimy wychodzić, unikajmy spotkań w większym gronie, na spacer do lasu idźmy tylko z domownikami, a w pracy i domu stosujmy się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.Jako samorząd robimy wszystko, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Profilaktyka jest najważniejsza. Musimy pilnować się także sami.

 Przypomnijmy, że w Gminie Stary Sącz obowiązuje zakaz korzystania z boisk i placów zabaw, ograniczona jest działalność Urzędu Miejskiego.  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ograniczyło kursy, do odwołania zamknięty jest punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Piaski, zawieszone są zgodnie z zarządzeniem wojewody imprezy artystyczne i rozrywkowe. Dla osób starszych, samotnych, schorowanych, nie mogących liczyć na 

pomoc rodziny, czy sąsiadów Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym można zgłosić potrzebę zrobienia niezbędnych zakupów. Pomoc jest oferowana mieszkańcom Gminy Stary Sącz.

NUMER POMOCOWY

699 671 551

Numerem tym dysponują sołtysi i przewodniczacy osiedli, którzy najlepiej znają sytuację na swom terenie. W Starym Sączu działa też obywatelska grupa Widzialna Ręka, która oferuje pomoc w różnych sytuacjach. Ministerstwo Rodziny, Pracy, i Polityki Społecznej opracowało sposób pomocy żywnościowej dla osób pozostająych w kwarantannie. Ogniwem tych działań jest również OPS w Starym Sączu.

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 24.03.2020, 20:33
Brawo dla Pana Lelka!!! Tak gospodarz powinien dbać o swoje miasto i mieszkańców!!!! A nie jak Handzel i jego swita która nie potrfi nic zrobic. Zero jakiejkolwiek dezynfekcji zero jakiegokolwiek działania. Handzel na swojej stronie pisze zeby podziwiać jego krokusy ktore sobie sadzil.. a Prostko szuka podstaw prawnych zeby mozna bylo zniesc oplaty za parkingi hahaha no parodia. {Podstawa prawna to zagrozenie zycia mieszkancow i osob korzystajacych z parkometrow. Do tego nie potrzeba podstaw prawnych. Nie potrzeba glosowania Rady Miasta. WYSTARCZY WSPOLPRACA.... Wystarczy zeby handzel powiedzial do p[rzewodniczacej sluchajcie zniesmy opłaty za parkingi zaocznie. I bedzie po sprawie. a on szka argumentow nawet teraz zeby pokazac ze rada dziala przeciw mieszkancom. Tak RADA dziala przeciw mieszkancom ale trzeba zaznaczyc ze Rada po stronie KN i KO z prezydentami na czele. !!!! Jest wyjatkowa sytuacja na calym swiecie nikt nie byl na nia przygotowany i trzeba sobie radzic i wspierac sie w tym momencie... Ale KN i KO z handzlem szukaja argumentow do zaczepki i do pokazania jacy to oni nie sa i co nie potrafia.. a wlasnie chodzi o to ze tak jak KN i KO oraz handzel NIC NIE POTRAFIA. Handzel jest za cienki w uszach zeby podjąc jakas sensowna decyzje...

Pozostałe