Od jutra zakaz wychodzenia z domu

  • 24.03.2020, 13:34 (aktualizacja 24.03.2020, 13:43)
  • Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Od jutra zakaz wychodzenia z domu
Od jutra w całej Polsce będą obowiązywać zaostrzone warunki narodowej kwarantanny. Będzie obowiązywał zakaz opuszczania domu. Wyjść będziemy mogli tylko w uzasadnionych przypadkach tj. zakupy spożywcze czy do pracy. Można też wyjść z psem i na krótki spacer. Nie możemy iść z dzieckiem na plac zabaw ani ze znajomymi na bulwary.

Nowe przepisy obejmą też zasady komunikacji publicznej. Dostępne będą tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa; w tramwaju czy autobusie i wszystkich środkach komunikacji publicznej nie może być tłoku, musi być dystans.

Obowiązywać będzie całkowity zakaz zgromadzeń. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny.

Nowe obostrzenia będą obowiązywały do 11 kwietnia. O zmianach poinformował o nich premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

 

.

Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jan
jan 26.03.2020, 17:13
Nie da się ufać temu rządowi i PiSowi. Choćby nauczyli się stąpać po wodzie, to i tak należy uznać, że to są efekty specjalne. Morawiecki i Szumowski opowiadają bajki z krainy tysiąca i jednej konferencji. Każdy przypadek śmierci o ile się da, rząd kwalifikuje pod każdą inna śmierć, byleby nie pod koronawirusa. Wciąż robimy za mało testów, stąd już mamy śmiertelność wyższą niż w Niemczech. W Niemczech działają prewencyjnie, a u nas ma być ładnie statystycznie. Wolą wydać 2 mld na propagande w mediach, sponiewierać ludzi socjotechniką, byleby nie przyznać się do jakiegokolwiek błędu czy zaniechania. A przecież spóźnienie do unijnego przetargu na środki ochrony medycznej nie bierze się z nieba. Jesteśmy państwem z paździerza - kreatywny budżet, kłamliwa telewizja publiczna, żyrandolowy prezydent, konstytucja wydmuszka, konferencje bez możliwości zadawania pytań i premier ukrywający majątek u żony.
qwer
qwer 25.03.2020, 18:02
Nie podniecajcie się. Te obostrzenia nie są po to aby poprawić nasze bezpieczeństwo ale po to aby w oczach naiwniaków stworzyć fikcyjne przekonanie że rząd działa, pilnuje, kontroluje i trzyma rękę na pulsie. Zakaz wychodzenia z domu? Nie ma żadnej podstawy prawnej. Po prostu my sami dla własnego bezpieczeństwa powinnyśmy ograniczyć wychodzenie z domu do niezbędnego minimum. Idą wybory, których pisory nie chcą przesunąć i te quasi-działania skierowane są do najbardziej tępej części społeczeństwa czyli do wyborców pisu. Ratownicy mdleją z wyczerpania na SOR-ach. Gdzie był rząd gdy służba zdrowia domagała się zwiększenia zatrudnienia w szpitalach i przychodniach? Rząd wtedy mówił protestującym lekarzom "no to jedźcie" albo pokazywał środkowy palec. A teraz zamiast faktycznie działać to tylko szarpią się jak ryba wyrzucona na brzeg.
Jg
Jg 25.03.2020, 09:52
Ludzie ogarnij cię się bo idzie ***y dostać z waszych bezmuzgowych o chorych akcji
tu się puknij
tu się puknij 25.03.2020, 09:17
chyba was nieźle porąbało jeśli myślicie że będę w domu siedział jak jakaś ***, robię w życiu co chcę i kiedy chce i nikt nie będzie mi mówił co mam robić nawet jakiś tam premier czy prezydent.
Ty się puknij tempaku
Ty się puknij tempaku 26.03.2020, 12:54
Debil
Dawid
Dawid 26.03.2020, 06:49
O to przyklad oryginalnego debila...
Premier
Premier 25.03.2020, 17:46
To nie to że ktoś Ci zabrania,tylko dba o to żebyś nie zarażił sie
*** ci w ***
*** ci w *** 25.03.2020, 13:59
to zebys umarl na to pierwszy lamusie
Magik
Magik 25.03.2020, 08:24
Chorzy ludzie 🤣 zakaz to wy dajcie sobie na to co wymyslacie😂😂😂
***. Zakazy
***. Zakazy 25.03.2020, 00:42
Debile *** po ***u wolny kraj hah a co z bezdomnymi powiesić się mają czy jaki ***
Stachu
Stachu 25.03.2020, 06:37
Mają Siedzieć w swoich norach!
Wojtas
Wojtas 24.03.2020, 23:25
Ta zakaz wyjscia z domu a co mają zrobić ludzie jak sa w domu małe dzieci i ma ogrzewanie centralne palome drewnem ktore niestety nznajduje sie na dworze i zeby było pieplo w domu to musi udac sie po ten opał
Angelika
Angelika 25.03.2020, 12:40
To wyjdź, jaki masz problem? To uzasadniony przypadek, czytanie ze zrozumieniem się klania.
Zych
Zych 24.03.2020, 22:17
To dla czego morawiecki nie jest sam to co w sejmie jest tylko rodzina morawiecki wez sie zastanow zanim cos powiesz
Kowalski
Kowalski 24.03.2020, 21:54
A czy wyjazd na ryby samodzielny tez jest zabroniony zdala od cywilizacji
Stachu
Stachu 25.03.2020, 06:39
De ilu nie zadawaj głupich pytań!!
Zych
Zych 24.03.2020, 20:54
Poraszka mamy rok 1981 stan wojenny polityka zadzi chca chca by spoleczenstwo bylo ograniczone od zeczywistosci i wiezyli w to co oni chca
......
...... 24.03.2020, 22:43
Może byś pomyślał inaczej. Że rząd nie chcę by jednego dnia odeszło 400 ludzi.
jarecki
jarecki 26.03.2020, 17:10
Rząd chce by jak najwięcej z nas dożyło do wyborów. A po nich choćby potop. Oby ta żądza WŁADZY w obliczu zarazy bokiem PiSowi z Jarkaczem na czele wyszła. W PiS-du!!!
*** zad
*** zad 25.03.2020, 00:44
Im to na rękę bo emerytur nie benda musieli płacić pedaly
Czlowiek
Czlowiek 24.03.2020, 23:57
Sluchaj baranie pszestan piepszyc ok znasz konstytucje nikt nie moze zabronic wychodzenia z domu bo to jest ograniczanie wolnosci wolnego czlowieka
Angelika
Angelika 25.03.2020, 12:43
Mozna wychodzić maksymalnie we dwie osoby. Jak chcesz to sobie wychodź w tłumach, zobaczymy co napiszesz jak dostaniesz 6tys zl grzywny. Wtedy sie zasłaniaj konstytucją ;)
Hshddh
Hshddh 24.03.2020, 22:23
No rzeczywiscie "poraszka" xD jesli mowimy o poziomie inteligencji szanownego pasjonata teorii spiskowych, a co do kwarantanny to o tej wierze powiedz kolego wlochom, u nich tez przez "falszywe informacje rzadu" gina ludzie? Nie, gina przez idiotow panskiego pokroju ktorzy zamiast siedziec w domu na *** i przeczekac sytuacje woleli sobie latac po miescie z obowiazkowym okrzykiem "to tylko grypa" na ustach i zarazali innych. Jestem mlodym czlowiekiem mam 21 lat i osobiscie nie boje sie wirusa bo wiem ze przejde go bez problemu, ale mam tez babcie i nie chcial bym zeby ona musiala przez to przechodzic poniewaz wiadomo jak to sie konczy u osob starszych, bo jakies nie*o*** orangutany doszukuja sie teorii spiskowych badz maja wy*ebane w "grype" i lataja po miescie roznoszac ten syf, fakt jest to rodzaj grypy, jednak jest duzo agresywniejszy i szybciej sie rozprzestrzenia dla tego jest grozny, moze nie duzo Ci mowi slowo pandemia aczkolwiek w naszej historii nie raz juz sie zdazalo ze ta "grypa" mutowala i wybijala w pien polowe ludzkosci, wirusy zawsze byly i beda, nie ma na nie lekarstwa ale jest profilaktyka do ktorej nalezy sie stosowac zeby nie skonczyc z reka w nocniku jak Wlosi, jedyny sposob zeby zatrzymac epidemie badz pandemie to ograniczenie jej rozprzestrzeniania sie, koronaświrus nie przezyje poza cialem zywiciela nawet jednego dnia, dla tego baranie masz zostac w domu i go nie roznosic ani nie narazic sie na bycie zarazonym, tak trodno to zrozumiec? Najsmieszniejsze jest w tym wszystkim jednak to, ze my mlodzi ludzie to rozumiemy, a starsi to "jo tam grazynka pier*ola w tyj telewizji ze nas grypa zabije, mnie komuna nie wykunczyla to i wirus nie da rady" ehhhh widze ze hiszpanka nie do wszystkich zdazyla zapukac...
Anonim
Anonim 24.03.2020, 20:50
No tak zakazy a ci ci wracaja do.polski jedni maja kwarantanne drudzy nie to gdzie logika tego wszystkiego
pulmonolog
pulmonolog 24.03.2020, 20:40
Polskie dane to ściema, pokazują ok 5%prawdy .
W Polsce trwa program IRAN PLUS!! Jedyny jaki będzie skutecznie przeprowadzony ! SANEPID UTRUDNIA LEKARZOM POBIERANIE BADAŃ, ŻEBY POBRAĆ BADANIE TRZEBA MIEĆ ZGODĘ DYREKCJI.... TO JEST JAKIŚ ŻART !!! Na wyniki czeka się kilka dni.
Wiem co się dzieje w Pomorskich Szpitalach i nie tylko, to się dzieje w całej Polsce ! To jest dno, drżenie o własne stołki, polityczne lizusostwo, głupota urzędników . To co do mnie dochodzi od moich znajomych pracujących w całej Polsce to woła o pomstę do nieba. To będzie kosztować życie wielu pacjentów i personelu. Śmieszne.....bardziej boicie się o swoje stołki niż życie....To jest jakaś farsa , ściema, improwizacja, głupota, bezmyślność i kiedyś mam nadzieje za to odpowiecie!
Zmuszacie ludzi do misji samobójczych !
TVP propaganda sukcesu nijak się ma rzeczywistości.
Swoją miałkością i niekompetencją stanowicie zagrożenie dla ludzi....
Krew mnie powoli zalewa, nie chcę żeby umierali moi bliscy, znajomi, koleżanki i koledzy .....SIEDŹCIE W DOMACH , WYCHODZĄC UBIERAJCIE MASKI !
Zapraszam na grupę #pulmonolog- tylko o COVID 19
TomiFLIGIER
TomiFLIGIER 24.03.2020, 20:11
A jeśli mnie złapią to co będą do szefa dzwonić? Jak to udowodnią ze z pracy wracam a nie np. Od dziewczyny?
W pracy też powinno być wolne.. Przecież tam też są ludzie na warsztaty samochodowe też bardzo dużo ludzi przyjeżdża? Nie rozumiem tego..
Kris
Kris 24.03.2020, 19:57
A co jak dojeżdżamy do pracy we 4 prywatnym samochodem
Rycerz dzeaj