W Obiektywie - apel osób niepełnosprawnych do prezydenta

  • 28.01.2020, 15:54 (aktualizacja 28.01.2020, 18:00)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
2020_01_27_niepelnosprawni.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Osoby niepełnosprawne apelują do prezydenta o przywrócenie transportu i umożliwienie go także w weekendy. Wg. nowego regulaminu, który ma zostać procedowany podczas piątkowej Rady Miasta, przewozy osób niepełnosprawnych mają się odbywać tylko od poniedziałku do piątku (wcześniej było to możliwe przez cały tydzień)

Od pierwszego grudnia miasto, bez jakiegokolwiek powiadomienia, zawiesiło usługę transportu osób niepełnosprawnych, tłumacząc to wadami prawnymi umowy. Dla większości osób niepełnosprawnych oznacza to zamknięcie w czterech ścianach, bo na komercyjną usługę nie jest ich stać. 

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ricardo
Ricardo 31.01.2020, 08:55
Historia kołem się toczy. Ryszard Nowak Prezydent Miasta Nowego Sącza o Panu Arturze Czerneckim: „Nie chciałem być zakładnikiem Czerneckiego. Musiałem zabezpieczyć swoje interesy, dlatego zdecydowałem o założeniu własnego komitetu”. „Te demagogiczne i często złośliwe przytyki radnych są niepotrzebne”. „W trzystronicowym wniosku można przeczytać m.in., że Artur Czernecki „osłabia autorytet i próbuje kreować negatywny wizerunek”. Działania radnego Czerneckiego mają na celu skłócenie lokalnego środowiska partii. Radny miejski ma też kreować wyłącznie własny wizerunek, nawet za cenę wsparcia działaczy innych ugrupowań.”

Prezydent się zmieniał, ale radny ten sam.

Niby artykuł z 2012 r. ale jakże prawdziwy? https://sadeczanin.info/wiadomosci/nowy-sacz-nowak-wroci-do-pis-u-gdy-skresla-czerneckiego
etam
etam 29.01.2020, 21:26
Handzel. nie bądź świnią. Pomóż im
Zbyszek
Zbyszek 29.01.2020, 10:11
Na katrę nowosądeczanina czeka już 48 dzień i ciszaaaaaaaaaaaaa! Tak właśnie pracują włodarze w ratuszu! Ale propaganda działa, bo w radio jeden z kn mówił, że ci co złozyli wnioski to mają. Kłamstwa!
keisyr
keisyr 29.01.2020, 11:52
Handzel jak może to opóźnia wydawanie kart nowosądeczanina bo Handzel to biedak, on nie mapieniedzy dla Nowego Sacza, a komunikacja miejska Handzla w Nowym Saczu to bankrut !!!
Autobusy miejskie jak jeździły tak jeżdżą po Nowym Saczu puste bo samochodami prywatnymi można podjechać pod kazdy sklep nawet przez trawnik !!! Poza tym autobusy miejskie jak jeżdżą co 2-3 godziny I do godz. 16 lub 18 to sa nikomu niepotrzebne !!!
Jedyne wyjście to usunięcie Handzla z Ratusza !!!
Jan
Jan 29.01.2020, 08:53
Przecież miasto powinno opiekować się słabszymi, a nie eliminować ich z życia społecznego i kulturalnego. Nie rozumiem dlaczego zlikwidowano coś co było przez tyle lat?
bronio
bronio 30.01.2020, 13:33
Ale taki jest Handzel... Dla niego nie liczy sie nic ani nikt poza czubkiem wlasnego nosa.... Czemu nikt tego nie widzi to ja nie wiem.. Ludzie sami go wybrali i sami sobie pluja w brody ze zle zrobili a boja sie do tego przyznac.... dawno powinno byc referendum w sprawie odwolania go z krzesla prezydenta..
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.01.2020, 21:07
A czy te osoby nie mogą jeździć autobusem MPK? Nim sie nie da pojechać w każde miejsce na terenie miasta? Autobusy MPK są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Czy to nie przesada że domagają się prywatnego busa na koszt podatników?
wnuk
wnuk 28.01.2020, 20:52
Gdzie są rodziny tych niepełnosprawnych? To ich rodziny, dzieci i wnuki mają obowiązek dbać o swoich starszych rodziców i ich wozić dowozić i zorganizować dla nich transport gdzie chcą.
Karol
Karol 28.01.2020, 21:02
Nastepny burak ;) rodziny rodzinami. A kosztem autobusu dla niepelnosprawnych Handzel ze swoja świtą zrobił wybieg dla psów...
Bruno