Urządzenia do pomiaru wilgotności drzewa i poradnik antysmogowy

  • 09.01.2020, 12:44 (aktualizacja 09.01.2020, 14:22)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
2020_01_09_smog_ratusz_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To kolejny pomysł urzedników na walkę ze smogiem. Miasto zakupiło dwa certyfikowane urzadzenia do mierzenia pomiaru wilgotności drzewa, które mieszkańcy spalają w piecach. Dwa urządzenia trafiły już do Straży Miejskiej i będą używane przez strażników w trakcie kontroli.

Do mieszkańców posiadających piece trafi także poradnik antysmogowy.

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 12.01.2020, 12:05
Aniu nigdy nie pracowalem w urzedzie ale to co wyprawia handzel z ekipa to prowadzi do upadku nowego sacza . Chyba ty dostalas posade w ratuszu po zwolnieniu fachowca.
tomi
tomi 12.01.2020, 16:02
Antoś są jeszcze przyjęcia na portiera w Orbisie - dobrze płatne, na trzy zmiany.
tom
tom 11.01.2020, 13:05
Panie Antoni nie trzeba obrażać nikogo aby skorygować niewłaściwe decyzje, odzywają się w Panu preferencje polityczne a nie merytoryczne. Lepiej napisać Urzędu swoje sugestie .Widzimy przecież wszyscy że teraz nie ma znaczenia kto i kiedy wykonywał "zaszczytny zawód" i to nie tylko na naszym podwórku. A może podejmijmy inicjatywę WSZYSCY pracujący za czasów komuny lub którzy rozpoczęli pracę w tamtym okresie nie mają prawa do pracy dzisiaj. Wszystkie uzyskane dyplomy od ukończenia szkoły podstawowej , magisterskie , doktorskie, nominacje profesorskie tracą swoją ważność. Myślę że nie byłoby problemu z przyjęciem takiej ustawy w Sejmie przy większości sejmowej. Gorzej byłoby w Senacie. Ale na szczęście decyzje Senatu można odrzucić. I to byłaby prawdziwa zmiana pokoleniowa.
Antoni
Antoni 11.01.2020, 09:51
jaki prezydent tacy fachowcy dyrektorzy. Ten Tabasz to już chyba rozum postradał raz kupuje czujniki zanieczyszczenia powietrza , pózniej uczy palić w piecu od góry , chodz profesorowie mówią że to jest niebezpieczne, teraz kupili czujniki do wilgotności drewna, a nie umieją napisać prostego projektu o dofinansowanie a jak już napiszą to odrzucają gdyż jest niekompletny. Ale czego można się spodziewać po takiej ekipie nieudaczników.Nie mówiąc juz o SB wasiluku, belskiej z przygłupawym uśmiechem, porębie co udaje intelektualistę , konickim co ściga ostatnich kupców na jagiellońskiej za to że wystawiają kwiaty czy gazety na deptaku. To jest cały ten po*** zaprzęg handzelka i jego łysego przy***sa bochenka.
Ania
Ania 11.01.2020, 17:42
Antek, to że straciłeś pracę w urzędzie i nigdzie cię nie chcą przyjąć do pracy nie uprawnia cię do pisani głupot i rzucania jadem w stosunku do osób którym do pięt nie dorastasz. Spróbuj w Newagu, szukają magazyniera wyrobów malarskich, praca od 7 do 15, spróbuj.
antek
antek 10.01.2020, 20:01
Panie Tabasz. taki szacunek dla pana MIAŁEM.
antek
antek 10.01.2020, 19:57
Czy mógłbym wypożyczyć owe cudo, by sprawdzić wilgotność mojego drewna opałowego na dzień dzisiejszy. Jutro mogą być inne wskazania, więc znowu poproszę
tom
tom 10.01.2020, 17:45
I co z tego że będą je mieć strażnicy. Może lepiej udostępnić je obywatelom aby mogli dokonać pomiaru zanim zaczną świadomie palić drewnem o niewłaściwej wilgotności.Ale widać że nie tanie urządzenia skoro tylko dwa kupiło miasto. To żadne rozwiązanie. Każdy Sąd zapyta czy obywatel miał możliwość sprawdzenia wilgotności.
Janusz Leszczyński
Janusz Leszczyński 09.01.2020, 15:13
Strażnicy to nie leśnicy i nie znają się na gatunkach drewna leżącego w piwnicy. Mało który mieszkaniec się na tym zna. Jak więc mają wprowadzić dane do urządzenia?
Maciej Prostak
Maciej Prostak 09.01.2020, 15:08
Fajnie że strażnicy mają takie urządzenia. Tylko skąd mieszkańcy mają wiedzieć jaka jest wilgotność ich drewna, skoro nie mają takich mierników. Raczej żaden mieszkaniec nie wie nawet czy są i jakie normy wilgotności drewna i nie mają możliwości jej zmierzyć. A podczas kontroli SM okaże się że mieszkaniec popełnia jakieś wykroczenie i zapłaci mandat, byle by handzel miał pieniądze na " bezpłatną komunikację i parkingi".
Tolek
Tolek 11.01.2020, 17:47
Obywatelu nie chodziłeś do szkoły w głowie pusto, to się edukuj, podziękuj, że cię wreszcie ktoś oświecił
japa
japa 09.01.2020, 15:05
Zapewne chodzi o pomiar wilgotności drewna.

Pozostałe