Piotr Gąsienica został wicedyrektorem MCK Sokół

  • 03.12.2019, 15:22
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Piotr Gąsienica od 1 grudnia br. objął oficjalnie stanowisko wicedyrektora w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Wcześniej tę funkcję pełniła przez kilkadziesiąt lat Małgorzata Kalarus.

Piotr Gąsienica - regionalista, rzeźbiarz, gawędziarz góralski, konferansjer. Autor sztuk teatralnych, poezji i opowiadań gwarowych.
Wieloletni Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, kierownik Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, Prezenter Realizator w radiu RDN Nowy Sącz. Pomysłodawca i realizator programu "Folkowe granie i gadanie" w radiu RDN Nowy Sącz.
Z rodu Gąsieniców Makowskich, wywodzący się z Zakopanego, obecnie mieszka w Łącku. Leśnik, Menedżer Kultury ,Wiceprezes Związku Podhalan w Polsce.
Za działalność na rzecz rozwoju kultury góralskiej otrzymał tytuł Zasłużony dla Kultury Góralskiej, odznaczony brązową odznaką zasłużony dla kultury polskiej oraz złotym medalem zasługi dla Węgier.

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.12.2019, 14:17
Czyli mamy jak wygląda z opisu gawędziarza i to w gwarze :):):):):):):):):):)
puf
puf 03.12.2019, 16:09
ufff. ulżyło nam

Pozostałe