Na L4 prowadziła zajęcia zumby

  • 27.11.2019, 14:35 (aktualizacja 27.11.2019, 14:46)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Na L4 prowadziła zajęcia zumby
ZUS w Nowym Sączu w III kwartale bieżącego roku przeprowadził 6,9 tys. kontroli. W ich wyniku 512 osobom cofnięto prawo do zasiłku chorobowego, co - jak przekonuje ZUS - dało oszczędności w wysokości 461,2 tys. Te najbardziej "spektakularne" zachowania osób przebywających na tzw "chorobowym" to: prowadzenie zajęć zumby, rąbanie drewna czy rodzinny wyjazd na urlop do Grecji.

W całym województwie małopolskim od stycznia do września 2019 r. ZUS przeprowadził prawie 32,3 tys. kontroli zwolnień lekarskich. Wydano w sumie 2338 decyzji, które wstrzymały wypłatę zasiłku chorobowego. Ponad połowa z nich, bo aż 1387, dotyczyła nieprawidłowego wykorzystania zwolnienia.

Anna Szaniawska - regionalny rzecznik prasowy ZUS - dodaje, że "Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma obowiązek kontrolować prawidłowość orzekania czasowej niezdolności do pracy i prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich. W pierwszym przypadku lekarze orzecznicy ZUS weryfikują, czy osoba na zwolnieniu nadal jest chora i tym samym niezdolna do pracy, czy też należy skrócić zwolnienie. Druga kontrola polega na sprawdzeniu, czy chory wykorzystuje zwolnienie lekarskie zgodnie z jego przeznaczeniem. Czy na przykład nie pracuje lub nie wykonuje innych czynności, które są niezgodne z zaleceniami lekarza i mogą utrudnić powrót do zdrowia. W sytuacji takich nieprawidłowości zostanie wstrzymana wypłata świadczenia, a jeżeli zostało już wypłacone, trzeba będzie je oddać."

źródło: ZUS Nowy Sącz

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stasek
Stasek 28.11.2019, 06:27
A ja na L4 byłem u Banasia w Hotelu na dwie godziny. Mam się bać ?

Pozostałe