Młodzieżowy Strajk Klimatyczny - już w piątek w Nowym Sączu

  • 26.11.2019, 10:33
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny - już w piątek w Nowym Sączu www.msk.earth/
W najbliższy piątek 29 listopada w Nowym Sączu będzie miał miejsce Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Organizatorzy, zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem czystego powietrza do wzięcia udziału w akcji. Rozpocznie się ona o godzinie 10.00 na sądeckich Plantach.

Strajk odbywa się pod hasłem "Dosyć słów, teraz czyny!" Podobne wydarzenia mają miejsce w całej Polsce a ich celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec bierności polityków w obliczu katastrofy klimatycznej. 

"Data strajku zbiega się też z dniem wielkich wyprzedaży w sklepach - Black Friday. Ponieważ przemysł przyczynia się do emisji dużej ilości gazów cieplarnianych do atmosfery, ten dzień jest symbolem destrukcyjnej działalności człowieka, która dąży jedynie do chwilowego zysku. Niestety odmówienie udziału w tym dniu, nie rozwiąże kryzysu, z którym się mierzymy. Potrzebne są zmiany na poziomie systemowym, dlatego najlepsze, co możecie zrobić, to przyjść na protest.29 LISTOPADA PRZYJDŹ NA PROTEST, aby pokazać politykom i polityczkom, że patrzymy im na ręce: DOSYĆ SŁÓW, TERAZ CZYNY! - przekonują organizatorzy.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny jest oddolnym ruchem demokratycznym. Jego członkowie chcą jak najszybciej wymusić zmianę systemową w Polsce i Unii Europejskiej, konieczną do powstrzymania katastrofy klimatycznej, wykorzystując energię, moralny mandat i skalę mobilizacji młodzieży, która będzie coraz większą konsekwencją kompleksowej edukacji o zmianach klimatycznych.

źródło: https://www.msk.earth/

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wandea
wandea 26.11.2019, 12:41
Gdy byłem w ich wieku to demąstrowalem ( strajkować wtedy nie było wolno) przeciwko bombie neutronowej. Jedyny pożytek , jaki z tego faktu płyną, to to że nie trzeba było iść wtedy do szkoły..
ekolog
ekolog 26.11.2019, 11:08
Niech jadą do Niemiec demonstrować - tam jest problem.
https://gospodarka.dziennik.pl…

Pozostałe