Wszystkich Świętych 2019. Zmiany organizacji ruchu i akcja ZNICZ

  • 31.10.2019, 11:49
Wszystkich Świętych 2019. Zmiany organizacji ruchu i akcja ZNICZ
W dniach od 31 października do 3 listopada wszyscy kierujący musza się liczyć ze zmienioną organizacją ruchu w pobliżach cmentarzy. Aby zminimalizować skutki powstałych utrudnień, upłynnić ruch oraz zapewnić bezpieczny dojazd, sądeccy policjanci będą w tych miejscach kierować ruchem oraz informować o występujących utrudnieniach drogowych czy możliwości dojazdu do parkingu.

Wszyscy przemieszczający się samochodami w rejonie cmentarzy powinni zwrócić uwagę na zamontowane tablice ze znakiem A-30 "wzmożony ruch pieszych" oraz na ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h.

To jednak nie wszystko. W wielu miejscach, w tych dniach zabronione będzie parkowanie.

Ponadto przy ulicy Lwowskiej (cmentarz dzielnicy Gołąbkowice) zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, a parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ulicy Lwowskiej (po stronie cmentarza), jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również pobliski parking galerii handlowej.

W przypadku cmentarza komunalnego  ulica Rejtana i ulica Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania. Pojazdy będzie można zaparkować na wyznaczonym parkingu wzdłuż ulicy Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ulicy Śniadeckich i Pierackiego oraz na parkingu przy ulicy Pierackiego. Udostępniony zostanie również parking przy zespole szkół i centrum handlowym.

Zabronione będzie także zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza dzielnicy Zawada przy ulicy Nawojowskiej, oraz na odcinku od ulicy Krętej do ulicy Bora Komorowskiego.  Na ulicy Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ulicy Nawojowskiej do ulicy Bolesława Prusa). Parkowanie będzie natomiast dozwolone po jednej stronie ulicy Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie świątyni i cmentarza.

W rejonie cmentarza dzielnicy Biegonice zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ulicy Biegonickiej w kierunku centrum. Parkowanie pojazdów będzie możliwe po stronie cmentarza na ulicy Węgierskiej, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach przylegających do cmentarza.

Zakaz zatrzymywania pojazdów będzie obowiązywał również po jednej stronie ulicy św. Heleny (cmentarz dzielnicy Helena), jak również po jednej stronie ulicy Starowiejskiej. Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ulicy Starowiejskiej od strony cmentarza, jak również na ulicy św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

W tym samym czasie na drogach całej Polski jest prowadzona akcja ZNICZ, w której każdego dnia weźmie udział 5 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze będą kontrolować przede wszystkim prędkość z jaką poruszają się pojazdy (specjalne grupy Speed dysponujące radiowozami z wideorejestratorami), trzeźwość kierujących a u pieszych posiadanie niezbędnych odblasków.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
keisyr
keisyr 01.11.2019, 17:24
Uwaga !
W Ratuszu w Nowym Sączu zagnieździł się plebs w składzie: Handzel, Konicki, Radni. Plebs ten wyłączył sygnalizację świetlną na rondzie przy szpitalu w Nowym Sączu ! Na tym skrzyzowaniu przejeżdza ten co jest większy, chamski I cwaniak ! Na tym skrzyżowaniu nie obowiązują żadne przepisy !
Takich skrzyzowań w Nowym Sączu jest więcej. Tak sie dzieje z miastem, którym rządzą ludzie należący do niskiej warstwy spolecznej (plebsu) !
mama
mama 04.11.2019, 09:14
poyebany keisyr jesteś

Pozostałe