Internat w Starym Sączu będzie miał swoją strefę aktywności

  • 06.09.2019, 12:38 (aktualizacja 06.09.2019, 12:48)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Internat w Starym Sączu będzie miał swoją strefę aktywności
Jeszcze w tym roku przy Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu powstanie Powiatowa Otwarta Strefa Aktywności. Młodzież będzie mogła korzystać z mini siłowni i strefy relaksu. Całość inwestycji to ponad 63 tysiące złotych a część tej kwoty pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- W parku w pobliżu Internatu pojawi się sześć urządzeń plenerowych do ćwiczeń fizycznych – mówi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. – Natomiast w strefie relaksu będzie można między innymi zagrać w szachy i chińczyka na specjalnych stołach. Znajdzie się tam również stojak na rowery. Takie miejsca są bardzo potrzebne. W czasie wolnym od nauki, młodzież może tutaj miło spędzić czas rozwijając tężyznę fizyczną i odpoczywając. Cieszę się, że udało nam się stworzyć takie miejsce.

Siłowania będzie się składała z urządzeń: biegacz wolnostojący, stepper ruchomy, wahadło, prostownik pleców, wyciąg górny + wyciskanie siedząc oraz z dużego i małego koła tai chi.

Całość będzie kosztowała ponad 63 tysiące złotych. Powiat Nowosądecki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności OSA.

Ale to nie wszystkie inwestycje prowadzone w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu.

- Wjazd został wyłożony kostką, pojawiła się też brama wjazdowa, a wewnątrz budynku jest recepcja, co ułatwia wychowawcom sprawdzanie, czy jakieś niepowołane osoby nie wchodzą na teren budynku – mówi dyrektor IM Lucyna Dybiec.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe