Sądeckie obchody Dnia Wojska Polskiego - zaproszenie

  • 13.08.2019, 11:51 (aktualizacja 13.08.2019, 12:21)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Sądeckie obchody Dnia Wojska Polskiego - zaproszenie
Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na uroczystości związane z 99. rocznicą Bitwy Warszawskiej - Świętem Wojska Polskiego. Uroczystości będą miały miejsce w kościele Matki Bożej Niepokalanej, przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w Miasteczku Galicyjskim.

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Zostało ustanowione na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, stoczonej w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Nazywana "Cudem nad Wisłą", była decydującą bitwą w zachowaniu niepodległości przez Polskę. Przekreśliła też plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią. 

Święto Wojska Polskiego wprowadzone zostało ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 roku, obowiązującą od 13 sierpnia 1992 roku.

źródło: Biuro Prasowe UM Nowego Sącza

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zenon
Zenon 15.08.2019, 13:04
"Pan Prezydent zaprasza..." hahahaha zaprasza a jak zwykle jego nie ma na tych obchodach.... Kazda uroczystosc kazde spotkanie nawet sesje RM odbywaja sie bez niego.. hahaha widocznie w ogole nie jest potrzebny Miastu (nic nowego) :) Poprzedni prezydent bez wzgledu na opcje polityczne mial klase. Brał udział i reprezentowal Wladze Miasta we wszystkich uroczystosciach a zwlaszcza na tych na ktore zapraszal...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.08.2019, 14:32
Akurat Nowaka na żadnych uroczystościach nie było a obecny jest prawie na kazdych

Pozostałe