Stanisław Kaim przeprasza wójtów za zachowanie sądeckich radnych

  • 09.08.2019, 10:39 (aktualizacja 09.08.2019, 10:46)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Stanisław Kaim przeprasza wójtów za zachowanie sądeckich radnych
Stanisław Kaim - były wiceprezydent Nowego Sącza i szef lokalnych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w naszym regionie wystosował list otwarty do Wójtów Gmin Nawojowa i Korzenna, w którym przeprasza za zachowanie i słowa niektórych radnych Nowego Sącza Pismo trafiło też do naszej redakcji. Publikujemy je w całości.

Nowy Sącz 07.08.2019r.

Szanowny Pan Stanisław Kiełbasa

Wójt Gminy Nawojowa

Szanowny Pan Leszek Skowron

Wójt Gminy Korzenna

 

Szanowni Panowie,

po głębokim namyśle, licznych rozmowach, targany emocjami ale też wyrzutami sumienia i wątpliwościami, postanowiłem napisać do Panów list otwarty uznając, że jako wieloletni samorządowiec, ale przede wszystkim mieszkaniec Nowego Sącza, w obliczu tego co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu w sali sądeckiego Ratusza, podczas obrad Rady Miasta, nie można być obojętnym. Zachowanie wobec Panów niektórych radnych, ale także zastępcy Prezydenta Nowego Sącza jest wyrazem braku elementarnej przyzwoitości.

Sposób odnoszenia się do wybranych w demokratycznych wyborach wójtów, przez sądeckich radnych był żenujący. Obrażeni zostali nie tylko Panowie, ale też reprezentowane przez Panów społeczności.

Radny, po roku działalności, powinien mieć już orientację w podstawowych kwestiach funkcjonowania miasta i współpracy regionalnej, nie musi znać wszystkich szczegółów i całej historii. Ale przyzwoite zachowanie i kultura, nie tylko polityczna, obowiązuje wszystkich.

Jestem oburzony brakiem obiektywizmu i arogancją urzędnika występującego podczas sesji w imieniu prezydenta miasta. Sprawowana przez niego funkcja, wynikająca z nominacji prezydenta, a nie wyboru społecznego, wymaga stosownej pokory i szacunku wobec przedstawicieli społeczeństwa, jakimi są obaj Panowie Wójtowie. Oczekuję, że Prezydent Nowego Sącza przeprosi Panów za to zachowanie. Mam także nadzieję, że Przewodnicząca Rady Miasta, odpowiedzialna za przebieg sesji, za dopuszczenie do takiego potraktowania swoich gości, również Panów przeprosi.

Wyrażam równocześnie żal, że zabrakło natychmiastowej reakcji członków Rady Miasta Nowego Sącza; w składzie Rady są przecież doświadczeni samorządowcy, którzy podobnie jak ja, wierzę w to głęboko, są zażenowani i oburzeni tym co się stało. Wstyd mój pogłębia fakt, że to żenujące widowisko, dostępne w sieci do wielokrotnego odtwarzania, na wiele lat pozostanie w przestrzeni publicznej. Będzie przykładem jak można się ośmieszać szkodząc Nowemu Sączowi i powadze samorządności.

Mająca wieloletnie tradycje, owocna współpraca Nowego Sącza i Gmin ościennych, oparta na wzajemnym partnerskim poszanowaniu, merytorycznych argumentach i dobru ogółu mieszkańców nie może być zaprzepaszczona przez nieodpowiedzialne zachowanie.

W imieniu własnym i, w moim przekonaniu, bardzo wielu mieszkańców Nowego Sącza serdecznie Panów przepraszam. Ponawiam apel do wszystkich, którzy przyczynili się do tego niegodnego zdarzenia, o przeproszenie osób obrażonych i spostponowanych.

Bądźcie Panowie przekonani, że bardzo, bardzo wielu mieszkańców Nowego Sącza docenia i szanuje Wasz dorobek, zaangażowanie i poświęcenie dla pomyślnego rozwoju naszej Małej Ojczyzny- Sądecczyzny.

Na koniec zaś drugiej stronie dedykuję, ku refleksji, wskazówkę  którą młody Antoni Słonimski usłyszał od swego ojca: "Jeżeli nie wiesz jak się zachować zachowuj się przyzwoicie".

Z wyrazami szacunku

Stanisław Kaim

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kolega
kolega 15.08.2019, 11:37
Przecież to jakiś obłęd. Tewn pan myśli że już zapomnieliśmy jego działania i skazanie prawomocnym wyrokiem.
Przeproś najpierw za siebie kapusiu - przestępco!
Staszka
Staszka 14.08.2019, 15:54
Staszku nie puścili Cie na listę do sejmu ? zostaniesz wójtem na Hallera.
Keisyr
Keisyr 12.08.2019, 15:48
Dobrze że PiS kontynuuje budowę szybkiego połączenia Nowego Sącza z autostradą !!!
Zakończono budowę drogi na Juscie i rozpoczęto budowę mostu w Kurowie
Brawo PiS! !!
W ten sposób Handzel i jego mafia z tzw KN oraz plebs co głosował na Handzla zostanie odrzucony w kierunku Cyganów na Słowacji!
Do Nowego Sącza naplynie szerokim strumieniem inteligencja z Krakowa czy Katowic !!!
kapuś
kapuś 12.08.2019, 13:51
Przeproś kapusiu tych na których donosiłeś, którzy przez ciebie byli inwigilowani przez UB, którym zniszczyłeś życie
Kamil
Kamil 10.08.2019, 09:25
Stasiu pokazywali w TVP zdjęcie z Sącza, a na nim TY z towarzyszami. Red.Rachoń opisywał zdjęcie informując, że w Sączu protestowali współpracownicy SB. Taką opinię zafundowałeś Sączowi ? Czy mam przepraszać za Ciebie ? Takiego to obrońcę mają wójtowie Kiełbasa i Skowron - gratuluję.
Gfhh
Gfhh 10.08.2019, 04:50
W końcu jakiś głos rozsądku w tym mieście. KN jeszcze dalej w amoku wyborczym szaleje i moda się w tańcu chocholim.
Mariolka
Mariolka 09.08.2019, 17:21
Staszek weź przykład z Wichra i pisz sam z sobą wywiady i zamieszczaj za swoje pieniądze jako artykuły sponsorowane. Staszek robisz to tylko z wyrachowania, tak jak Wicher, aby przypomnieć, że jesteście, bo do sejmu się wam chłopaki zachciało. Staszek po Ci to było ?, znowu współpracę z SB wyciągnęli i jeśli Ty z takim dorobkiem przepraszasz Wójtów, to może to być zrozumiane, że bronisz ......
wtf
wtf 09.08.2019, 16:40
czy to żart?
Piotr
Piotr 09.08.2019, 15:09
Przeprosić za to co pod adresem wójtów wygadywało to towarzystwo które w Nowym Sączu dorwało się do władzy powinien ich pryncypał czyli Ludomir Handzel. To że tego nie zrobił i nie rozprawił się że swoim zastępcą za jego niepohamowany jézyk to świadczy o tym jakim jakim jest człowiekiem. Ale czego się spodziewać po kimś kto nawet nie potrafi podczas rozmowy patrzyć rozmówcy w oczy.
Małgorzata
Małgorzata 10.08.2019, 19:43
Handzel nie przeprosi bo nie za bardzo ogarnia co się w mieście dzieje. Stanąć do zdjęcia to umie, ale zarządzać to nie. Nie panuje nawet nad KN. A w mieście rządzi już chyba tylko Bochenek który też nie za bardzo rozgarnięty jest i myśli że w Sączu będzie robił sobie to co w Chełmcu.
Michał
Michał 09.08.2019, 12:19
Co zrobić że się odezwał ten co powinien przeprosić za tych swoich zwłaszcza starszych towarzyszy którzy w czasach realnego socjalizmu wyrządzali krzywdę chłopom. Ale co do istoty rzeczy ma 100 proc. racji. Odżywki pod adresem wójtów były karygodne i żenujáce jesg i to, że prezydent miasta nie reaguje na to co bredził jego zastępca i nie przeprosił wójtów za urzędnika któremu powierzył ważne stanowisko. Widać ,że jaki pan taki kram.

Pozostałe