Wiadukt w Ptaszkowej poprawiony

  • 08.08.2019, 14:34 (aktualizacja 08.08.2019, 14:38)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Wiadukt w Ptaszkowej poprawiony Maria Olszowska
Od jutrzejszego popołudnia będzie można przejechać pod wiaduktem kolejowym w Ptaszkowej. Prace przy przebudowie wiaduktu oraz remoncie przebiegającej pod nim drogi powiatowej zostały zakończone. Dzisiaj (8 sierpnia) robiono ostatnie poprawki.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i turystów – mówi wicestarosta Antoni Koszyk. – Cieszę się, że prace przebiegały sprawnie i zgodnie z planem. Mieszkańcy z niecierpliwością czekali na możliwość swobodnego poruszania się tą drogą. Została ona poszerzona do dwóch pasów ruchu. Zostały też wybudowane chodniki po obu stronach i pobocza wraz z urządzeniami bezpieczeństwa.

Do tej pory szerokość przejazdu pod wiaduktem wynosiła niecałe cztery metry, teraz jest to 12 metrów. Poprzednia konstrukcja miała ponad sto lat. Od długiego czasu mieszkańcy i kierowcy zabiegali o jej remont i poszerzenie wiaduktu. Pod konstrukcją nie mógł się zmieścić ani wóz straży pożarnej ani autobus. Władze Powiatu Nowosądeckiego czyniły zabiegi, aby wiadukt został przebudowany, deklarując ze swej strony remont drogi powiatowej. Powiat pokrył też koszt dokumentacji (ponad 184 tysiące złotych) i uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia na tę inwestycję.

Porozumienie pomiędzy Powiatem Nowosądeckim i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mówiło o 31 października 2019 r. jako dniu zakończenia wszystkich prac. Koszt całego przedsięwzięcia (wiadukt wraz z drogą) wynosi około 6 milionów złotych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe