Czy Prezydent Ludomir Handzel otrzyma absolutorium?

  • 12.06.2019, 14:28 (aktualizacja 13.06.2019, 09:45)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
2019_06_12_absolutorium_czybedzie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W najbliższy wtorek 18 czerwca sądeccy radni ocenią pracę Prezydenta Ludomira Handzla oraz zdecydują o tym, czy otrzyma on absolutorium i wotum zaufania. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, uchwała absolutoryjna przyjmowana jest bezwzględną większością głosów ustawowego składu RM, a do tego niezbędne są głosy radnych klubów PiS i Wybieram Nowy Sącz.

Jaką decyzję podejmą radni? O to zapytaliśmy Wiceprzewodniczącego RM Nowego Sącza Michała Kądziołką. 

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ewre
ewre 19.06.2019, 09:27
A dlaczego miał dosya" wotum zaufania i absolutorium? Czym sobie Handzel na to zasłużył? Mściwością? A może tym co mówił jego radny z partii Kukiza jakiś Prostko, że wziął na zastępcę Majkę z biura Naimskiego i rozmawia z Bartusiową? Żenada!!! Co to za prezydent miasta, który oprócz tego że ma satysfakcję z tego że kogoś wyrzucj z pracy albo coś zlikwiduje nic innego nie potrafi? Ani merytorycznie, ani politycznie. Ce***e go zupełny brak kompetencji. Taki Handzel i nic więcej.
Anna
Anna 18.06.2019, 21:49
No i nie dostał:)
pniok
pniok 18.06.2019, 21:05
ups!! cos nie pyklo panie "prezydencie".Twoj zastepca pomogl Ci bardzo w tym co sie stalo .Ale on wroci na wioske a Ty..?Społek do polozenia jest jeszcze wiele...!.Nie kazdy kajakarz moze byc kapitanem tankowca...Buta kroczy przed......dalej znamy!!
Przypominalski
Przypominalski 18.06.2019, 11:38
Rozumiem, że na sesji zostanie przedstawiony zgodnie z nowymi wymogami ustawowymi Raport o Stanie Gminy (Miasta) Nowy Sącz. Czy gdzieś można już zapoznać się z tym raportem?
Sądeczanka z dziada pradziada
Sądeczanka z dziada pradziada 17.06.2019, 23:33
Prawda jest taka, że Handzel wygrał wybory tylko dlatego, że PiS wystawił bardzo słabą kandydatkę. Wśród moich znajomych wielu wyborców PiS po prostu się wkurzyło i poszło zagłosować na konkurenta. Handzel przegrałby z każdym innym kandydatem partii rządzącej. Jest prezydentem z przypadku...Dziś wielu ludzi z mojego otoczenia żałuje swego wyboru. Niestety, nie każdy nadaje się na prezydenta, a Nowy Sącz nie ma czasu na gościa, który się uczy na błędach
ewre
ewre 17.06.2019, 22:46
A to bomba informacyjna! W opinii RIO odmowa udzielenie absolutorium Handzłowi czyli nie udzielenie mu przez Radę Miasta absolutoriumum jest zasadne. Pierwszy raz w historii wolnego samorządu mamy w Nowym Sączu do czynienia z takim stanowiskiem RIO do projektu uchwały RM. Przez swoją ignorancję ludzi i prawa, fatalny dobór niekompetentnych współpracowników których zatrudnienie jest wysoce kosztowne, delikatnie mówiąc nieumiejętny sposób zarządzania publicznymi pieniędzmi prezydent Handzel l może mieć kłopoty z uzyskaniem absolutorium i żadne jego balamutne wowody tego nie usorawiedliwiają. Źle rozpoczął swoją prezydenturę do której jak się okazuje nie jest w ogóle przygotowany.
Kinga
Kinga 17.06.2019, 22:59
ewre myślisz czasem ? Przepraszam pewnie zostałeś oderwany od .oryta. Teraz do pracy w stacji paliw i zobaczysz co to praca na trzy zmiany. Byłeś urzędasem i piłeś kawkę do 11, a potem zabawa przy komputerze do 15 ? I co ? wielka krzywda ? do roboty.
Anna
Anna 17.06.2019, 23:22
Miło wskoczyć na czyjeś miejsce, co?
Ewa
Ewa 17.06.2019, 20:10
Przypominam Pani Monice, ze prezydent pożal sie Boże Handzel rządził od listopada, tak wiec również ma udział w wydatkowaniu środków publicznych i to bardzo niechluby
Romek
Romek 17.06.2019, 22:53
Ewo dziewczyno Rafała, odbierz flaszkę Rafałowi i nie pijcie już dzisiaj więcej, bo śmieją się z was. Ewo ile miesięcy ma rok ?
Rafał
Rafał 17.06.2019, 15:26
Widzę, że się wpisemi Moniki władza handzlowa uaktywniła na dzień przed sesją absolutoryjną. Tylko, pani Monika bałamucąc ludzi nie napisała, że absolutorium jest imienne, dotyczy konkretnej osoby ocenianej na koniec roku kalendarzowego. Ocenie absolutoryjnej podlega więc prezydent Handzel, któremu poprzednik czyli prezydent Nowak pozostawił wielomilionową nadwyżkę budżetową i blisko 40 mlin wolnych środków finansowych, z których sporo prezydent Handzel wydał. Niestety prezydent Handzel nie potrafił tego przez okres swoich rządów w 2018 r. zagospodarować należycie bo wyrzucił z pracy ludzi, którzy się na tym znali. Skoncentriwał się na rozwaleniu Urzędu, za co trzeba dużo zapłacić a nie pożytecznym i prospołecznym gospodarowaniu pieniędzmi publicznymi. I stą też absolutorium dla prezydenta Handzla nie powinno być udzielone. .
Ela
Ela 17.06.2019, 22:50
Rafał, niekompetencja cię nie usprawiedliwia ale rozum jakiś masz. Ryszard N. nie pozostawił nadwyżki, tylko nie wykonał budżetu w zakresie inwestycji, poczytaj, pomyśl i nie kompromituje rodziny ! Głupi nie jesteś, więc jak Nowak rządził od stycznia do listopada, to kłaniaj się w pas Panu Prezydentowi Handzlowi i nie pij więcej alkoholu.
Monika
Monika 17.06.2019, 10:31
Forma kontroli, jaką jest absolutorium samorządowe, charakteryzuje się tym, iż:

– powinno odnosić się ściśle do wykonywania budżetu gminy. W orzecznictwie NSA od dawna ukształtował się pogląd, że absolutorium dotyczy wykonania budżetu, a nie odnosi się do całokształtu działalności prezydenta. Dlatego rada nie może wykorzystywać absolutorium do oceny całokształtu działalności prezydenta (zob. Wyrok NSA z 11 września 1991 r., sygn. akt II SA 641/91, ONSA 1991, nr 34, poz. 79; wyrok NSA z 5 listopada 1992 r., sygn. akt II SA 764/92; wyrok NSA z 22 marca 1996 r., sygn. akt SA/Gd 3695/95, „Prawo Gospodarcze” 1996, nr 8.).
Dlaczego pracujący w Krakowie M.Kądziołka o tym nie wie i bałamuci obywateli ? Fakty : ocena budżetu 2018 to okres styczeń - październik - R.Nowak, XI-XII L.Handzel. Dlaczego nie oddano w terminie mostu helleńskiego ?, w jakim procencie wykonano plan budżetu w inwestycjach ? 40-50 % ? Tytuł informacji jw. powinien brzmieć : Czy prezydent Nowak z PIS otrzyma absolutorium od radnych PIS ?
keisyr
keisyr 17.06.2019, 18:00
Prezydent Nowak nie należy do PiS. Został przez PiS odsunięty od władzy. Proszę zatem nie klamać !!!
Jedynym przedstawicielem PiS ktory zostanie Prezydentem Nowego Sącza jest Pani Iwona Mularczyk
A Handzel razem z Panią mam nadzieję skończy ostatecznie w brygadzie sprzatającej miasto
Twoja Iwona M
Twoja Iwona M 18.06.2019, 17:55
Od jakiej władzy PiS odsunął Nowaka? Był prezydentem do końca kadencji. Co ty bredzisz? Bierz leki i nie popijaj wódką.
keisyr
keisyr 15.06.2019, 11:29
Handzla za to co zrobił z miastem dzisiaj nikt już nie popiera !!! Nawet ten sadecki plebs co glosował na Handzla i dał się nabrać na Jego fałszywe obietnice wyborcze !!!
Wyzwolić Nowy Sacz od Handzla i Jego mafii tzw KN !!!
Pani Mularczyk z PiS na Prezydenta Miasta !!!
Tylko PiS I Pani Mularczyk gwarantuje rozwój Nowego Sacza i nowoczesne życie jego mieszkańców !!!
Wielkie Rządowe pieniądze i inwestycje czekają na granicy Nowego Sacza !!! Ale Prezydentem Miasta musi zostać Pani Iwona !!!
Twoja Iwona M
Twoja Iwona M 18.06.2019, 18:00
Wjeżdżając do Sącza od strony Chełmca nie widziałam żadnych Wielkich Rządowych pieniędzy czekających :( Może od innej strony te pieniądze czekają?
erka
erka 15.06.2019, 07:53
Jak pamiętam zawsze po zimie były jakieś roboty drogowe. Po tej z przyczyn oszczędności dla GRUPY TRZYMAJĄCEJ HANDZLA (G TH) nic-nul. Zadaje pytanie: Ile po tej zimie G TH wydało na remonty pozimowe infrastruktury drogowej i porównajmy to z analogicznymi okresami lat poprzednich Ziaja Na Prezydenta (ZNP) to może być faktycznie jedyna słuszna koncepcja
Antek
Antek 14.06.2019, 23:39
handzel już pokazał że król jest nagi on nic nie potrafi zrobić dobrego dla sącza. Chwała poprzednim władzom , że rozpoczęli nowe przedsięwzięcia tylko żeby ta ekipa tego nie zepsuła. Gdzie ten Handzelek z kampanii miał na wszystko rozwiązanie. Okazało się , że nie ma pojęcia o rządzeniu miastem. Najlepiej popatrzyć na fachowców jakich sobie dobrał a to byłego esbeka , córkę współpracownika SB do oświaty, majke która zna się na oświacie bo ma trójkę dzieci, doktorka porębę wraz z żonką , porebe od rozwoju.Żenada. chyba trzeba odstawić ich do sołtysa stawiarskiego i niech uprawiają sobie wiejską politykę
erwe
erwe 14.06.2019, 21:27
po referendum Ziaja na prezydenta
Smoku
Smoku 14.06.2019, 20:43
https://dziennikpolski24.pl/ta… - tu pokazali jak się sprawy załatwia.
Kasia
Kasia 14.06.2019, 16:52
Renia stuknij sie przecież tylko kluci ludzi, wysluguje się nimi bo sam się boi. DOPROWADZI TO MIASTO DO RUINY.
xyz
xyz 14.06.2019, 21:10
To Nowak doprowadził to miasto do ruiny, po ulicach nie da się jeździć. A na chodnikach można zęby wybić, sypie się ratusz i bruk w rynku.
wera
wera 15.06.2019, 07:47
Tak jeszcze se ratusz pomalujcie , Bizancjum
xyz
xyz 14.06.2019, 22:07
To niech się Handzel weźmie do roboty, bo jak na razie nie widać żeby cokolwiek zrobił poza tym co rozpoczął Nowak i co biegnie niezależnie od niego. Taki radny Prokopowicz, nabytek po innym radnym z KM awansowanym przez Handzla na posadkę za dobre pieniądze i co się na wszystkim zna, w tym jak nieźle żyć za zarobiony przez rok niecały tysiąc złorych opowiada na FB o uruchomieniu źródełka przy Kocich Plantach. To może być poważne osiągnięcie Handzla przez PR i ludzi pokroju Prokopowicza podniesione do np takiej rangi ważności jak wybudowanie dwóch mostów na Dunajcem przez prezydenta Nowaka. A swoją drogą ten Prokopowicza mówi o Gęsich Plantach.! To jak San Escobar. Widać głodnemu gęsi na myśli. Szybko się tuczą.

xyz
xyz 14.06.2019, 22:33
Nowakowi nie wystarczyły 3 kadencje na wybudowanie 2 mostów a tych chcesz żeby Handzel w pół roku zrobił więcej. Podaj inne osiągnięcia Nowaka...
Zosia
Zosia 14.06.2019, 10:18
Wielka sława to żart, ksiązę błazna jest wart, złoto toczy się w krąg, z rąk do rąk, z rąk do rąk! O tym powinien pamiętać HANDZEL, bo kiedyś trzeba będzie oddać władzę i nie będzie przyjaciół tylko błazny wokoło i pewnie te same co teraz.
ewra
ewra 14.06.2019, 09:52
Na razie żadna obietnica Handzla nie została spełniona ,a nawet żadnych działań w tych kierunkach nie widzimy-nul.Tylko przepychanki , prawne sztuczki , olbrzymie wypłaty dla niesłusznie zwolnionych wszystkich prawie dyrektorów i prezesów spółek, olbrzymie pieniądze sądeczan przeznaczane dla audytorów i kancelarii prawnych ,żeby tylko SWOIM dać lukratywne posady to jedyne efekty działań GRUPY TRZYMAJĄCEJ HANDZLA NA STANOWISKU. " Tymochowicze", nic więcej. Jeśli nie mam racji niech ktoś choć jeden poda kontrargument.
Wera
Wera 13.06.2019, 20:50
Marcinie, akurat jeśli chodzi o tego prezydenta to wystarczy czas od listopada 2018 r. do teraz
. Pokazał co potrafi zrobić dla miasta. Nic dobrego.
Zaziaja
Zaziaja 13.06.2019, 21:01
O tak......8 miesięcy i już dosyć!!!!!
xyz
xyz 14.06.2019, 21:12
Dosyć to opowiadania głupot jak na każdej sesji RM.
Marcin
Marcin 13.06.2019, 20:23
Rozliczamy prezydenta po 5 latach
xyz
xyz 14.06.2019, 21:12
Dokładnie, ale PiS za bardzo boli odstawienie od koryta.
Roman
Roman 13.06.2019, 15:57
Jeden z radnych z klubu PiS wyrzucony, a kto następny opuści szeregi swoich wyborców? Wszystko wskazuje na to, że radny z osiedla Piątkowa. I być może jeszcze jeden, co by zaskoczyło wielu ludzi, którzy na niego stawiali. Niestety, dla takich ludzi którzy okazują się nielojalni w stosunku do wyborców i grupy z którą zdobyli mandaty przedstawicielskie honor jest bez znaczenia,. I wstyd też.
Ciekawski
Ciekawski 14.06.2019, 15:26
Kogo wyrzucono? O jakiego radnego z os. Piątkowa chodzi? I o kogo chodzi co miałby zaskoczyć? To by oznaczało ze prezydent miałby większość w RM.

Pozostałe