Niszczyli banery wyborcze. Grozi im areszt lub grzywna

  • 10.06.2019, 13:02 (aktualizacja 10.06.2019, 13:08)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Niszczyli banery wyborcze. Grozi im areszt lub grzywna
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali na gorącym uczynku sprawców niszczenia banerów wyborczych, kolejny sprawca został ustalony dzięki pracy dzielnicowego. W okresie od 25 kwietnia do 26 maja 2019 roku na terenie Sądecczyzny odnotowaliśmy liczne uszkodzenia plakatów wyborczych kandydatów startujących w wyborach do Europarlamentu. Z uwagi na ten fakt Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu podjęła działania mające na celu niedopuszczenie do kolejnych dewastacji mienia oraz zmierzające do ustalenia sprawców już popełnionych wykroczeń.

W nocy 17 maja 2019 roku, w trakcie patrolowania ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu, policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli trzech mężczyzn stojących obok banneru, jeden z nich pisał po plakacie. Policjanci wylegitymowali te osoby, zabezpieczyli dowody popełnienia wykroczenia. W sprawie tej został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

Kilka dni później w nocy 25 maja 2019 r. na ul. Barbackiego w Nowym Sączu, policjanci z Ogniwa Wywiadowczego zauważyli dwie osoby stojące obok tablicy ogłoszeniowej, jedna z tych osób zrywała plakat wyborczy. Policjanci wylegitymowali te osoby, zabezpieczyli dowody popełnienia wykroczenia. Również w tym przypadku sprawca odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

Kolejny sprawca uszkodzeń banerów wyborczych został ustalony dzięki pracy sądeckiego dzielnicowego. Sprawca nanosił napisy na plakaty wyborcze. W toku prowadzonych czynności wyjaśniających ustalono, że mężczyzna ten zniszczył jeszcze pięć innych banerów. Obecnie trwają postępowania wyjaśniające w tych sprawach.

W przypadku pozostałych uszkodzeń prowadzone są również postępowania wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 67 Kodeksu wykroczeń, w ramach których zabezpieczono m.in. monitoring miejski. Obecnie trwa analiza nagrań pod kątem identyfikacji sprawców.

Zgodnie z art. 67. § 1 Kodeksu wykroczeń za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny do 5 000 złotych.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 10.06.2019, 19:01
Do kiedy banery mają być posprzątane po wyborach ????
Zainteresował bym się też samymi kandydatami widocznymi na banerach i rozliczył bym ich z tego !!!
Pytajnik
Pytajnik 10.06.2019, 13:25
Czy przyłapani na niszczeniu banerów to sądeccy radni Artur Cz. Michał K. Maciej R.?

Pozostałe