W Starym Sączu powstają dwie hale sportowe

  • 10.06.2019, 11:06 (aktualizacja 10.06.2019, 11:42)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
W Starym Sączu powstają dwie hale sportowe Biuro Prasowe Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu hala sportowa przy LO w Starym Sączu
Trwają prace przy budowie hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Właśnie został zamknięty stan surowy. Obiekt będzie miał wymiary 36 x 24 metrów. Nie zabraknie też trybun na ponad 140 miejsc i zaplecza sportowego. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Obiekt ma już dach, stolarkę okienną i drzwiową.

Po zakończeniu inwestycji, znacznie poprawi się komfort uczniów podczas zajęć wychowania fizycznego. Na razie korzystają oni z małej sali sportowej lub boiska zewnętrznego. Władze Powiatu chcą, aby uczniowie mieli komfortowe warunki do ćwiczeń i rozwijania swoich sportowych pasji. Budynek hali w Starym Sączu będzie połączony z obiektem liceum tak, aby uczniowie i nauczyciele nie musieli wychodzić na zewnątrz, aby dostać się do hali. To ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Całkowita wartość robót to 5 milionów 280 tysięcy złotych. Władze Powiatu zabiegają o pozyskanie dotacji w wysokości 50 procent kwoty z Ministerstwa Sportu.

Dobiega końca także budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Mickiewicza. To inwestycja już nie powiatu ale gminy Stary Sącz. Burmistrz Jacek Lelek przekonuje, że wszystkie pracy zostaną zakończone w przeciągu kilku tygodni i od 1 września w hali będą mogły się odbywać zajęcia wychowania fizycznego i zawody. Sala będzie także służyła mieszkańcom Starego Sącza. 

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe