Kogo boją się dyrektorzy szkół?

  • 05.06.2019, 12:15 (aktualizacja 05.06.2019, 12:33)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
2019_06_04_bojazliwi_dyrektorzy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dyskusja radnych w trakcie obrad RM w punkcie dotyczącym ustalenia sieci szkół podstawowych (28 czerwca) i granic ich obwodów ujawniła kwestie, o których dość rzadko mówi się publicznie. Rekomendując projekt uchwały dyrektor Wydziału Edukacji UM M. Belska przekonywała, że zyskał on poparcie nie tylko kuratorium ale i dyrektorów wszystkich placówek. Takie stwierdzenie wzbudziło rozbawienie radnego J. Kwiatkowskiego.

Nie do śmiechu było natomiast dwóm pozostałym radnym.

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ops
ops 12.06.2019, 14:50
prawda jest taka, że to co mówił Kwiatkowski słyszeli wszyscy dziennikarze, bo to było powiedziane na sesji. któryś podjął temat? nikt. podobnie jest w innych kwestiach. piszą o bzdetach a oczywiste sprawy leżą. co jest? Boją się chyba nie tylko dyrektorzy ale nawet dziennikarze.
Sadeczanka
Sadeczanka 12.06.2019, 10:33
Do Zuzi: Majki kram pustoszeje. Ale co będzie z naborami do szkół średnich? Dublują się roczniki i może być tak że zabraknie miejsc. Czy panie Majka i Belska zdają sobie tego sprawę i coś czynią aby temu zaradzić? Bo ja o tym nie słyszałam.
Zuzia
Zuzia 12.06.2019, 08:51
Jaka pani taki będzie jej kram. Wszystko wskazuje na to że raczej pusty.
Antek
Antek 11.06.2019, 23:17
belska z majką i nic nie wiedzącym handzlem robia szkodę młodzieży sądeckiej, Dyrektorka z jednej sądeckich szkół która ma osiagniecia i potrafi walczyc o uczniów i honor szkoły dostaje najmniejsze motywacyjne ze wszystkich dyrektorów , to są istne jaja. Belska ta paniusia która tylko potrafi robić głupią minę bo nie jest przygotowana do dyskusji merytorycznej . Było to widać publicznie na sesji rady miasta gdy Pana Całabałowa pytała o współczynnik zmianowości Belska i Majka chyba pierwszy raz słyszały o czymś takim. Sesja nadzwyczajna o oswiacie a one kompetnie nieprzygotowane. Gdy ja w swoim zakładzie pracy byłbym tak przygotowany jak ta z głupim usmiechem i majka to szef by mnie od razu ***ł z pracy. ale o czym tu mówić jak fachowca czyli pana Klimka który zjadł zęby na oświacie wysyła się za okienko do Wydziału komunikacji to najlepiej świadczy o poziomie tej władzy. widać że wiocha się panoszy w Nowym Sączu. Belska z majką wezcie się do roboty bo wstyd przynosicie obywatelom Nowego Sącza.
handzel żebys się nie rozpędził i sam na siebie nie napisał wniosku do prokuratury. Gdzie się podziali ci co na ciebie głosowali z kim rozmawiam to każdy się zarzeka , że na ciebie nie głosował., wstydza się ciebie bo naobiecywałeś gruszki na wierzbie .
S
S 11.06.2019, 22:08
Bożena Jawor znała się na oświacie bo z tej oświaty wyszła. I miała do pomocy dyr. Klimka który też wcześniej rpracował w szkole, kuratorium, znał problemy oświaty od podszewki. I znał dyrektorów, nie był małostkowy, doceniał fachowość i starania o szkołę oraz nie dzielił pracowników szkół budując wśród nich dobrą atmosferę. Tego już nie ma, a dyr. Klimka Handzel wysłał do pracy w okienku w Wydziale Komunikacji. Przez ostatnie pół roku ekipa prezydenta Handzla, Majka i Belska zburzyły to co dobrego zbudowali prezydent Jawor i dyr. Klimek, nie mówiąc już o próbie likwidacji szkoły im. A. Mickiewicza w której od lat pracują żony prezydenta Nowaka i radnego Głuca, rezygnacji z kierowania szkołą im. Królowej Jadwigi przez bardzo dobrą dyrektorkę. Rzeczywiście z dodatkami motywacyjnymi to już kompletne sobiepaństwo szefowej wydziału oświatowego. Belska dzieli jak chce, Majka niei reaguje z Handzel akceptuje. Mówią o tym we wszystkich szkołach ale poza nielicznymi dyrektorami szkół większość boi się odezwać i robią głupie miny do tych decyzji i minek Belskiej, tolerowanych przez Majkę, która zna się na szkolnictwie bo ma dzieci w szkołach. Czy tak dalej ma być?
Ola
Ola 11.06.2019, 16:50
Wydawalo sie ze majka cos zrobi dla oswiaty ale ona ja zmarnuje. Niszczy dobrych dyrektorow bo to ona sie boi ich inteligencji doswiadczenia i odwagi. Nie docenia dyrektorow - najlepszym przypisuje najmniejsze motywacyjne KOSZMAR SZKODA DOBRYCH SZKOL NIC DOBREGO DLA NICH NIE ZROBI
nie-zdziwiony
nie-zdziwiony 11.06.2019, 09:27
FAUX PAS WÓJTA STAWIARSKIEGO ! Wójt Chełmca Bernard Stawiarski, który ostatnio wsławił się tym, że na minimotorynce okuty w chełm w dniu oficjalnego otwarcia mostu heleńdkiego jako pierwszy przejechał przez ten most budząc godne politiwania spojrzenia obserwatorów tego wydarzenia i uchodzący za promotora, kumpla i poplecznika prezydenta Nowego Sącza, udzielił dzisiaj po godzinie ósmej wywiadu dla radia RDN. I oznajmił z rozpędu w przekazie swoich złotych myśli, że jego córka chodzi do 36-letniej klasy. Niby to wyznanie szybko skorygował, niemniej jednak panu wójtowi należą się gratulacje, bo to nie byle jakie osiągnięcie tak od razu poprawić swój poważny błąd a pani zastępcy prezydenta Handzla idpowiadającej za oświatę i jej przełożonym Handzlowi i Bochenkowi tysiące Sądeczan zazdroszczą takiego bystrego sojusznika. Swoją drogą wywiad pana wójta Chełmca dowodnie świadczy o tym, że rzeczywiście jest on mistrzem, nauczycielem, wzorem inteligencji i elokwencji dla pana Artura Bochenka - swojego byłego zastępcy a obecnie zastępcy prezydenta Handzla. Może nawet uczeń przerósł mistrza i teraz z jego poczynań czerpie co najlepsze pani Majka.
Kasia
Kasia 10.06.2019, 09:20
To wstyd dla miasta żeby tak poważnymi kwestiami jakie odnoszą się do i#wiaty zajmowały się takie panie jak Belska i Majka. Obie nie znają się na oświacie iivtylko mącą w środowisku oświatowym bo nic innego nie potrafią. W kampanii wyborczej Belska mówiła że nie poprze Mularczykowej bo by ją musiała uczyć i popiera Handzla bo jak twierdziła jego będzie kontrolowała. I skutecznie kontroluje, żeby Handzel w oświacie robił to co ona chce. I jest przysłowiowe siano, potrzebne przecież na innym polu a nie oświatowym.
Matylda
Matylda 08.06.2019, 02:37
Jak pani Majka czy Belska moze mowic o dobrej wspolpracy. Pierwsze obciely motywacyjne. Drugie sla kontrole za kontrola. Nie sa zorientowane w realiach i problemach z jakimi borykaja sie szkoły i jak chca pomoc to najlepiej zeby nie przeszkadzaly madrym doswiadczonym i nie bojacym sie dyrektorom. Drogie panie trzeba w koncu nauczyc sie podstawowych rzeczy o oswiacie - bo dlugo czasu wam nie pozostalo.
Zosia
Zosia 07.06.2019, 20:10
Majka daj spokój wstydu oszczędź
Kasia
Kasia 07.06.2019, 00:02
Oczywiście Pan Kwiatkowski ma racje dyrektorzy sie boja. A wspolpraca jaka? Zadna. Tylko obniżenie motywacyjnego tak zaczela sie wspolpraca. Nie docenianie osiagniec szkol, zadne rozmowy, okragly stół smiechu wart wogole zglaszane postulaty do smiechu. Wstyd Pani Prezydent jaka wspolpraca oczym Pani mowi?????
rob
rob 06.06.2019, 21:23
Panie Zegzda- można używać takich słów!Pan Kwiatkowski ma rację i odwagę, by głośno o tym mówić! brawo! Panie Dumana jeśli takie rzeczy Pana szokują to pokazuje tylko jak małe doświadczenie i swiadomość tego co dzieję się rzeczywiście w mieście Pan posiada...
Krystyna
Krystyna 06.06.2019, 15:59
Brawo radny Janusz Kwiatkowski!!!
Cz. F..
Cz. F.. 05.06.2019, 20:48
Radny Janusz Kwiatkowski powiedział jak jest. Dyrektorki z Mickiewicza Handzel z Majką i Belską i tak nie mogli zwolnić bo jest dyrektorem szkoły z konkursu i jakoś Belska i Majka o tym nie powiedziały . Nie mogą też zwolnić innych dyrektorów szkół, którzy objęli stanowiska w wyniku konkursów. Nie mogą też ratuszowi powsadzać swoich na stanowiska dyrektorów szkół bo nie mają większości w komisjach konkursowych. Radny Zegzda ma rację, że dyrektor dający się zastraszyć to tak naprawdę nie dyrektor. Tylko czy nie szkoda zdrowia. Jedna z dyrektorek już zrezygnowała chociaż ratuszowi chcieli do jej szkoły dać uczniów z Mickiewicza jak zamierzali zlikwidować tą szkołę w której nauczycielkami od lat są żony Nowaka i Głuca. Co do radnego Dumany to chyba już nie ma co udawać i powinien powędrować do KN.
Ilona
Ilona 06.06.2019, 06:01
Racja to co pokazuje na sesji i nie tylko to obłudne strasznie. Wie jednak, ze jak przejdzie oficjalnie to nie będzie nic znaczył już w KN. Dlatego PiS powinien go dawno wypchnąć z klubu.
abc
abc 05.06.2019, 15:18
Pani Majka jak mówiła zna się na oświacie bo ma dzieci i na studiach, w szkole średniej i podstawówce. No to po ani Bekską też się zna na oświacie bo też ma dzieci. Nic dodać, nic ująć. Obie panie kompetentne, co?
xyz
xyz 05.06.2019, 13:29
Oglądając ten materiał oraz poprzednie materiały zamieszczone na ntvsadecka odnoszę subiektywne wrażenie, że Pani Dyrektor Belska nie bardzo orientuje się w temacie jakim jest edukacja, szkolnictwo. Często nie potrafi udzielić odpowiedzi, czerwieni się, mruczy "yyy" "eee" itp. Być może moje wrażenie jest mylne. Czy ktoś wie jakie posiada wykształcenie i doświadczenie zawodowe ta Pani?

Pozostałe