9 miliardów złotych wypłacił ZUS w ramach "trzynastki" dla emerytów

  • 24.05.2019, 14:18
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
9 miliardów złotych wypłacił ZUS w ramach "trzynastki" dla emerytów
Dziś (24 maja) ostatni emeryci i renciści otrzymali na swoje konto jednorazowe świadczenie pieniężne czyli tzw. trzynastkę. Ostatnią transzę „trzynastki” ZUS wypłacił z jednodniowym wyprzedzeniem, gdyż standardowy termin płatności, który przypada na 25 dzień miesiąca, w maju jest dniem wolnym. W siedmiu kolejnych terminach płatności: 1, 5, 6, 10, 15, 20 oraz 25 ZUS wypłacił blisko 8,3 mln trzynastych świadczeń na kwotę 8,9 mld zł brutto.

Większość środków, bo ok 72% zostało przekazane świadczeniobiorcom na konta bankowe. Pozostała część to wypłaty za pośrednictwem operatora pocztowego.

Do wypłaty zostały jeszcze tylko jednorazowe świadczenia pieniężne dla osób pobierających świadczenia i zasiłki przedemerytalne. Dla tych klientów terminem płatności „trzynastki” jest 1 czerwca. Jednak to również dzień wolny, dlatego te świadczenia zostaną wypłacone do piątku 31 maja.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kończy także wysyłać decyzje o przyznaniu jednorazowego świadczenia pieniężnego. Już do 8,1 mln świadczeniobiorców, którzy otrzymali „trzynastkę”, przekazano list z taką decyzją. Do przyszłego piątku korespondencja trafi do pozostałych osób.

 

ZUS

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe