Europosłanka Róża Thun i Prezydent Ludomir Handzel wręczą medale Róża Europy

  • 10.05.2019, 15:06 (aktualizacja 10.05.2019, 15:17)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Europosłanka Róża Thun i Prezydent Ludomir Handzel wręczą medale Róża Europy
W najbliższą niedzielę w nowosądeckim Ratuszu będzie mieć miejsce uroczysta gala wręczenia medali "Róża Europy". Zostaną nagrodzone osoby z Nowego Sącza i subregionu sądeckiego, które swoją proeuropejską działalnością na różnych płaszczyznach, skutecznie przyczyniały się przez ostatnie lata do promocji wartości wspólnotowych, rozwoju społeczności lokalnych, a także skutecznie wykorzystywały dla swoich miast/gmin środki unijne. Medale są przyznane z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do UE.

Poniżej prezentujemy listę osób wyróżnionych medalami:

1 dr Maria Molenda – za działalność edukacyjną w ramach fundacji Nomina Rosae, m. in. programy Labirynt Historii, Sądecki Sztetl - Młodzi Ambasadorzy Tolerancji.

2 dr Łukasz Połomski oraz

3 Artur Franczak – za działalność w ramach fundacji Nomina Rosae, popularyzację wiedzy historycznej dotyczącej Nowego Sącza i jego mieszkańców, walkę ze stereotypami, antysemityzmem.

4 Aleksander Rybski – za wieloletnią działalność na rzecz młodzieży, realizację wielu projektów edukacyjnych współfinansowanych ze środków UE.

5 Agnieszka Markiewicz- za wieloletnią działalność na rzecz młodzieży, program wymiany polsko-niemieckiej, dodatkowe lekcje języków obcych dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 2.

6 Bernard Stawiarski – m. in.za skuteczne wykorzystanie środków unijnych na projekty podnoszące jakość życia mieszkańców gminy Chełmiec.

7 Piotr Lachowicz – m. in. za działania i postawę promującą wartości na których oparta jest Wspólnota Europejska.

8. Wiesława Borczyk oraz 9. Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku – za działalność na rzecz seniorów, programy edukacyjno-artystyczne, popularyzujące zdrowy, aktywny tryb życia.

10 Alicja Derkowska – za promowaniu innowacyjnych metod nauczania i demokratyzacji zarządzania szkołą, programy edukacyjne dla młodzieży.

11 Jan Golba - skuteczne wykorzystanie środków unijnych na projekty podnoszące jakość życia mieszkańców gminy uzdrowiskowej Muszyna, popularyzację turystyki.

12 Jan Golonka – skuteczne wykorzystanie środków unijnych na projekty podnoszące jakość życia mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego.

13 Julie Boudreaux - m. in. za działalność edukacyjną, działania i postawę promującą wartości na których oparta jest Wspólnota Europejska.

14 Krzysztof Setlak – m. in. za działania na rzecz mieszkańców zwiększające poczucie bezpieczeństwa

 

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ANNA
ANNA 01.07.2019, 00:02
nominowani to kodziarze czarnoprotestowi
sympatyk
sympatyk 13.05.2019, 13:59
To była ta Thun czy nie była? Bo jakby była to byłoby epokowe wydarzenie dla miasta, dotąd najważniejszy gość Handzla. Podobno była widziana na mszy, a może po mszy.
Zawiedziony
Zawiedziony 13.05.2019, 16:01
No własnie.Próżno szukać relacji z tej jakże wzniosłej uroczystości;(
Leopold
Leopold 12.05.2019, 23:17
A gdzie relacja z tego ważnego wydarzenia? Umiłowany przez nas Sądeczan i księdza prepozyta i cały kościół tarnowski z biskupem ordynariuszem na czele prezydent Handzel miał gościć dzisiaj wybitną polską europarlamentarzystkę i zarazem przez małżeństwo niemiecką arystokratkę Rózię Thun. Ta wybitna mąż stanu razem z równie wybitnym ukochanym przez przede wszystkim siebie prezydentem Handzlem, który jak Rozia Thun kandydował kiedyś bez powodzenia do PE z PO, mieli wręczyć medale o których nic nikt nie wie także wójtowi i o mało co burmistrzowi Chełmca o bardzo szkacheckim imieniu i nazwisku Bernardowi Stawiarskiemu, temu który jeździł 11 maja po heleńskim moście na skuterku o gabarytach równych jego zdolnościom kierowniczym budząc podziw 200 tysięcy mieszkańców Nowego Sacza, zachwyconych osobistym i niezaprzeczalnym dziełem prezydenta Handzla jakim jest nowy most heleński. Naprawdę warto było być na tym drugim i nie nocnym otwarciu mostu heleńskiego, bo kto tam nIe był nie zrozumie Handzla, jego ekipy, popleczników i zauszników. To fantastyczni ludzie bo fantazja ich ponosi a z tym żyje sie łatwo, dobrze i przyjemnie. Wczoraj Naimski, Kogut i biskup Jeż a dzisiaj Rózia Thun u Handzla. Nikogo kto zna Handzla nie powinno to dziwić. Towarzystwo doborowe! Jednak podziwiam tego Handzla gdyż jest tak politycznie obrotowy jak w innej sferze obrotny. Dokonałem słusznego wyboru nie głosując na Handzla i wobec jego osiągnięć i obietnic bez pokrycia wezmę udział w referendum o jego odwołanie z prezydentury. I czym prędzej to nastąpi tym mniejsze szkody poniesie miasto. Ziaja na prezydenta lub może Jaki, bo lepszy taki niż nijaki .
keisyr
keisyr 12.05.2019, 18:38
Zbieranina z Platformy Obywatelskiej przyznała sobie medale za wierność sitwie !!!
Antoni
Antoni 11.05.2019, 17:51
Teraz wyłazi z kim Handzel trzyma i komu służy . Otworzył most w nocy żeby zrobić na złość PIS-owi a teraz z Targowicą będzie wręczał medale . Nie mogę wiedziałem że to farbowany niezależny
jacus
jacus 11.05.2019, 15:01
A juz myslalem, ze pani Rozia przyjechala otwierac most - w koncu podobno zbudowany dzieki bratniej pomocy Jej przyjaciol zza Odry. Mam zreszta nadzieje, ze odpowiednia tablica zostanie wmurowana.
taxis
taxis 11.05.2019, 17:41
Nie przyjechała otwierać mostu bo ma klasę w przeciwieństwie do Szydło. Jeśli piszesz o bratniej pomocy to pisz prawdę. Na most "poszły" też środki z UE, a nie z konkretnego kraju.
Rózia sądeczanka
Rózia sądeczanka 11.05.2019, 14:44
Oczywiście takie wydarzenie obowiązkowo będą transmitować wszystkie niemieckie kanały telewizyjne.
alek
alek 11.05.2019, 17:42
Sprawdzałem i jak na razie w niemieckich mediach cisza o naszym moście.
wandea
wandea 11.05.2019, 06:08
Sądeczanie ale daliśmy d...y w tych jesiennych wyborach.
arkadio
arkadio 11.05.2019, 09:50
Czasem lepiej dać dopy niz zostać wydoopczonym. Wiem co mówię -Mularczyk.
keisyr
keisyr 10.05.2019, 21:56
Sadeczanie, przekonaliscie sie już !!!
Handzel na usługach Platformy Obywatelskiej I Schetyny !!!
anty
anty 10.05.2019, 21:45
No jaja. Tych medali, to nawet google nie zna. Darmowa kampania kandydatki do PE w sądeckim Ratuszu. A ci nominowani? To chyba kandydaci startujący w wyborach z list PO albo Koalicji Nowosądekckiej.
Anka
Anka 10.05.2019, 20:34
Róża Thun i Prezydent Ludomir Handzel. I wszystko jasne
taxis
taxis 11.05.2019, 09:51
dla ciebie PANI Róża Thun.
Robert
Robert 11.05.2019, 11:55
A dla mnie Frau Thun
qwerty
qwerty 11.05.2019, 17:43
Na jedno wychodzi -Frau to też forma grzecznościowa.
Zosia
Zosia 10.05.2019, 18:38
Dobór osób wyjątkowy godny medalu od Róży Thun i Ludomira Handzla, pary godnej siebie.

Pozostałe