W Nowym Sączu będzie mieć miejsce Światowy Dzień Krótkofalowca

  • 24.04.2019, 12:42 (aktualizacja 24.04.2019, 12:56)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
W Nowym Sączu będzie mieć miejsce Światowy Dzień Krótkofalowca
Jak prowadzić radiostację oraz korespondencję radiową, jak działa CB radio nie tylko w samochodzie. Tego między innymi będzie można się dowiedzieć w trakcie plenerowych pokazów łączności radiowej. Impreza będzie mieć miejsce 28 kwietnia b.r. z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca. Pokazy rozpoczną się o godzinie 10.00 obok kwiatowego zegara przy ruinach zamku a o godz. 14.00 będzie miał miejsce start eksperymentalnego balonu wyposażonego w tracker GPS. Szczegółowe informacje są podane na plakacie (poniżej).

Organizatorzy - a są nimi Radioklub Nowy Sącz (SP9RNS)  - przedstawią również działanie alfabetu Morse’a w praktyce oraz opowiedzą o łączności analogowej i cyfrowej. W trakcie pokazów możliwe będzie przeprowadzenie łączności z radiostacji dalekiego zasięgu pod okiem operatorów stacji klubowej SP9RNS.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sp@123
[email protected] 25.04.2019, 19:51
Super, to super ekipa i super inicjatywa ludzi którzy potrafią robić wielkie rzeczy w zaciszu własnego klubu !!

Pozostałe