Sekcja szachowa skarży do sądu prezydenta Nowego Sącza

  • 5.04.2019, 10:13 (aktualizacja 05.04.2019 12:51)
  • Nasza Telewizja Sądecka
2019_04_04_koniec_sekcji_szachowej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sekcja szachowa MKS Sandecja przestaje istnieć. Przyznana przez władze miasta dotacja na ten rok, jest mniejsza o blisko połowę niż w roku ubiegłym, a to- mimo społecznej pracy wszystkich członków - nie pozwala klubowi pokryć kosztów funkcjonowania. Janusz Szumski prezes sekcji przekonuje, że środki finansowe na sport zostały rozdysponowane w sposób uznaniowy.

Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego trafiła też skarga na bezczynność prezydenta w zakresie udostępniania informacji publicznej.

Nasza Telewizja Sądecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Artik
Artik 16.04.2019, 09:57
Kluby przede wszystkim powinny budować swój budżet w oparciu o finanse płynące od jego członków, potem dopiero od sponsorów i budżetu miasta. Składki własne są gwarantem bezpieczeństwa finansowego klubu i pozwalają przetrwać trudniejsze chwile.
hmm
hmm 13.04.2019, 09:16
ktoś ma jakiegoś linka do strony tej sekcji szachowej ?
ciekawski
ciekawski 11.04.2019, 12:37
znalazłem tabelkę gdzie liczba członków sekcji szachowej liczy 76 ile z tej setki wymienionych dzieci to te 76 osób? jaki to procent?
https://cr.pzszach.org.pl/ew/v…
dewew
dewew 9.04.2019, 13:52
Za zajęcia indywidualne powinni płacić rodzice.
SLAX
SLAX 7.04.2019, 22:26
CHYBA GÓRALE WOLĄ CIUPAGĘ
Antek
Antek 6.04.2019, 23:02
handzelek sie już chyba napracował nawet nie ma czasu sie ogolić. Moze mu pomożemy ogolimy i wywieziemy na taczkach po nowym moscie do swojego mentora stawiarskiego, który mu dał na pociąg 15 tys. zł., a handzelek cieszył się jak głupi jakby conajmniej dostał 150 milinów. Żal mi tego handzla bo rola prezydenta go przerosła.Wspóczuje tym wszystkim którzy pracowali jak był menadżerem.
Mistrz szachowy
Mistrz szachowy 6.04.2019, 20:23
Jesteś panie Szumski wyjątkowo bezczelny. Miasto nie ma obowiazku utrzymywać klubów i sekcji to należy do obowiązku członków klubu czyli do Pana!!! Jak się nie sprawdzasz jako prezes to zrezygnuj z fuchy i daj działać młodym takim jak Pan Marek, on z tymi 32 tys. zł więcej zrobi niż pan z 60 zł i ich nie blokuj.
Rozmus
Rozmus 6.04.2019, 13:44
Szachy to bardzo wartościowa gra, mój syn w wieku młodzieńczym intensywnie trenował. Nie mam wątpliwości, że to dzięki tej aktywnowści dzisja projektuje mosty. Szachy powinny być w każdej szkole, gra w szachy i osiągane w nich sukcesy powinny być bardziej eksponowane. Wstyd dla samorządu, że tak działa. Współczuję mieszkańcom takich władz.
Oburzony
Oburzony 6.04.2019, 11:17
Dać te pieniądze innym klubom nie dość że się ucieszą to jeszcze w rękę pocałują i nie będą narzekać
Szachista
Szachista 6.04.2019, 11:14
No tak dostał 32000 zł i się obraził inne kluby przez lata marzyło o takiej dotacji i się nie doczekali. A ten pluje na publiczne pieniądze i uważa że mu się należy 100 000. co za człowiek
Piotr
Piotr 6.04.2019, 07:29
Stwierdzenie, że sekcja szachowa Sandecji działa od 2013 roku może być mylące. Ta sekcja działa dużo dłużej i wychowała wielu finalistów Mistrzostw Polski juniorów. Jej członkiem był jeden z najlepszych szachistów korespondencyjnych na świecie, Jerzy Krzysztoń. Teraz Pan Prezydent jednym ruchem skreśla historyczny dorobek i odsyła sekcję w niebyt, bo po prostu nie zdaje sobie sprawy z jej dorobku i ile ona znaczy dla wielu Sądeczan.
jacus
jacus 5.04.2019, 23:53
Panu Handzlowi wyraznie nie w smak sa kluby, ktore za czasow duetu Nowak/Gwizdz osiagaly sukcesy "ponadpowiatowe" (szczypiornistki - awans do ekstraklasy Sandecja - awans do ekstraklasy, siatkarze Dunajca - awans do II ligi, koszykarki - awans do I ligi lmistrzowskie sukcesy kajakarzy, awansowali nawet rugbisci, pingpongistki Startu i pilkarki Starowki., mozna tu dlugo wymieniac. Teraz jeszcze trzeba zniszczyc szachy (czyzby zbyt inteligentne jak na percepcje naszych wlodarzy sportu?)
Pozostanie wiec nam tylko gminna kopanina i rozne mordobicia dumnie zwane Galami.
Antek
Antek 5.04.2019, 23:16
handzelek w kampanii wyborczej mówił on jak to z tatusiem grał w szachy a teraz chce zlikwidować sekcję szachową. Pewnie sobie przypomniał że przegrał w szachy z jednym z członków sekcji szachowej . On jako człowiek msciwy teraz chce pokazac jaki to on ważny
keisyr
keisyr 5.04.2019, 22:53
Doprowadzić Handzla do prokuratora !!!
Kluby sportowe z Nowego Sacza zjednoczcie się !!! Handzel juz zlikwidował Olimpię Beskid, (piłka ręczna) praktycznie SKS Start (kajaki) teraz sekcje szachową Sandecja
Prezesi wszystkich zlikwidowanych klubów i klubów którym drastycznie obcięto dotacje, postawcie Handzla przed prokuratorem !!! Powiadomcie o tym Pania Iwonę Mularczyk z PiS. Zgłoscie do Pani Iwony Mularczyk poparcie o referendum w sprawie odwolania Handzla
Obywatel Nowego Sącza
Obywatel Nowego Sącza 5.04.2019, 21:56
Bardzo sprytnie, tam gdzie są perspektywy i stworzone fundamenty pod naprawdę duże sukcesy, nasi rządzący pokazują swój kunszt rządzenia i sprowadzają sport do parteru. A my sądeczanie znowu nie będziemy mieli powodów do dumy z osiągnięć sportowych naszych krajanów, skoro z naszych środków finansujemy okręgówki, które się po głowie kopią. A tam gdzie sport jest na jakimś sensowym poziomie, obcinamy dotacje. Wypada, żeby Sącz zasłynął w końcu z czegoś spektakularnego, żebyśmy się stali czegoś kolebką. Niestety w obecnej chwili jesteśmy kolebką nieporozumień, afer i kompromitacji
***omir Wędzel
***omir Wędzel 5.04.2019, 19:39
Znowu Handzel pokazał. Pewnie da dotacje na nowopowstałe sekcje i kluby. Stare są złe. Tak jak z parkingami. W końcu znajomi muszą zarobić.
Andrzej Dominik
Andrzej Dominik 5.04.2019, 19:33
Gratulacje panie Handzel. Dziękujemy.
Dobra zmiana.
Pełna mobilizacja.
Wszystko pan zlikwiduj.
Benek
Benek 5.04.2019, 19:22
Oj. Znowu zapomniał co obiecał...
Szybko wychodzi jakie były na prawdę jego obietnice wyborcze.
xyz
xyz 5.04.2019, 18:03
Jak w czasie prezydentury Nowaka podawały różne media Koalicja Nowosądecka Handzla często występowała z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej i w terminie otrzymywała odpowiedzi, co warto Handzlowi przypomnieć. Za jakiś czas, a czas biegnie szybko, Handzel zostanie zasypany wnioskami o udzielenie informacji publicznch i z pewnością nie będą to łatwe dla niego pytania, dotyczące jego, jego przeszłych i obecnych zachowań i decyzji oraz ludzi których nominował na różne stanowiska i którzy go w różny sposób wspierali. Władza to nie tylko przywileje, jak się Handzlowi wydaje. To także obowiązek publicznego wyrażania prawdy. Szach - mat.

Pozostałe