Nowe karabinki oficjalnie przetestują na planie... serialu Wataha

  • 14.03.2019, 14:59
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
kompania_reprezentacyjna_sg_z_nowymi_karabinkami.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zmienia się wyposażenie funkcjonariuszy Kompanii Reprezentacyjnej SG. W ubiegłym roku funkcjonariusze zostali dodatkowo zaopatrzeni w mundury i broń na wzór żołnierzy KOP. Teraz wysłużone karabinki Simonowa zastąpią polskie GROT-y.

Nie tak dawno informowaliśmy o dodatkowym umundurowaniu i uzbrojeniu Pododdziału  Reprezentacyjnego Straży Granicznej, które nawiązuje do tradycji żołnierzy KOP. Funkcjonariusze w używają tego umundurowania zamiennie z podstawową wersją mundurów reprezentacyjnych, w zależności od rodzaju i charakteru uroczystości.

Teraz Kompania Reprezentacyjna SG otrzymała nowe karabinki do wystąpień reprezentacyjnych.  Są to produkowane w Radomiu Karabinki Reprezentacyjne 5,56 mm GROT R20 FB–M2. Zastąpią one wysłużone Samopowtarzalne Karabinki Simonowa (SKS) radzieckiej konstrukcji. Tej samej broni używają Żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Zakupione uzbrojenie cechuje nowoczesna modułowa konstrukcja, dzięki której karabin przystosowany specjalnie do wystąpień reprezentacyjnych, można bez trudu przekształcić na karabin w wersji bojowej – wystarczy tylko zmienić moduł lufy.

Obecnie, wchodzący w skład Kompanii, funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG intensywnie trenują, aby przystosować chwyty i elementy musztry do nowego rodzaju broni. Pierwszy sprawdzian, a zarazem oficjalne wystąpienie nastąpi w najbliższy poniedziałek…na planie filmowym serialu Wataha.

źródło: KaOSG

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe