Zgoda na zawarcie umowy z Urzędem Marszałkowskim w sprawie budowy mostu na Dunajcu

  • 14.03.2019, 14:21 (aktualizacja 14.03.2019, 14:56)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
2019_03_14_trzeci_most_wariant_c.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sądeccy radni jednogłośnie zagłosowali nad zawarciem porozumienia z Urzędem Marszałkowskim w sprawie budowy połączenia DK 87 z DW 969 wraz z budową mostu na Dunajcu. Budowę zrealizuje i sfinansuje Urząd Marszałkowski a porozumienie było konieczne tylko ze względu na potrzebę złożenia wniosku o dofinansowanie. Urząd Marszałkowski będzie aplikował o środki na budowę z Rządowego Programu Mosty dla Regionów.

Projekt uchwały procedowano z złącznikiem przedstawiającym 3 warianty drogi, w tym zupełnie nowy tzw. C. Zdaniem Sądeckiej Izby Gospodarczej jest on niekorzystny z punktu widzenia rozwoju gospodarczego Nowego Sącza oraz okolicznych gmin, ponieważ spowoduje utratę około 20 hektarów terenu przeznaczonego obecnie w Studium pod działalność produkcyjną i usługową. Wg SIG jest to obecnie jedyny, dostępny teren pod tego typu działalność w Nowym Sączu.

 

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lola
Lola 16.03.2019, 10:06
I znowu za Handzelka coś ktoś zrobi.Tym razem marszałek województa.Za co ten Handzekek i ci udający urzędników z jego układziku biorą pieniądze?
keisyr
keisyr 16.03.2019, 18:03
Cały Nowy Sacz wie że Handzel to dziad bez pieniędzy !!!
Cały Nowy Sacz wie że trzeci most na Dunajcu wraz z drogami dojazdowymi buduje Rząd Prawa I Sprawiedliwości reprezentowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego
Marek
Marek 14.03.2019, 23:33
Wariant C i wszystkie pozostałe czyli A i B przyjęte na sesji umożliwiają jednemu przedsiębiorcy budowę developerki zamiast postawić na 20ha terenu pod przedsiębiorczość. Zobaczycie ze ktos zbije majątek na obecnym przebiegu nowej drogi a później odpali tym co tak to przeprowadzili
Jan
Jan 14.03.2019, 23:15
keisyr 28.02.2019, 22:02
Trzeba należeć do plebsu aby chodzic na stadion-pastwisko Sandecji przy ulicy Kilińskiego w Nowym Saczu. Tylko plebs siusia w przerwie meczu do toj-tojek lub pd płotem !!!
keisyr
keisyr 14.03.2019, 18:58
Kolejne szkodliwe dla Nowego Sacza plany Handzla zostały udaremnione !!! Handzel chciał przedstawić plan budowy mostu na Dunajcu i drogi łączącej w Nowym Sączu tylko w wariancie C, czyli najmniej korzystnym dla rozwoju przemysłu w miescie. Na szczęście Marszałek Województwa z PiS i Radni z PiS I Wybieram Nowy Sacz ukrócili nikczemne plany Handzla.
Już wnet oczyścimy Ratusz z Handzla i jego kolesiów !!!
yzco_yzdeim_ycalaw
yzco_yzdeim_ycalaw 14.03.2019, 19:29
Prezydent jak zwykle postapil madrze, nie dal pretekstu do intryg i zagrywek politycznych, po prostu nie dal sie wpuscic w maliny. Skoro wojewodztwo placi prawie w calosci, to sprzedal im co chcieli: chcieli wariant C -dostali w projekcie uchwaly, uzpelnili zamowienie o warianty (A, B)- dostali w autopoprawce Prezydenta do uchwaly. Tak jak powiedzial publicznie na sesji"nie zmienilem nawet przecinka i kropki".
Jan
Jan 14.03.2019, 15:06
Brawo Prezydent Brawo Radni !! Da się ??

Pozostałe